Podjęcie nauki w szkole to duże wyzwanie dla dziecka i rodzica.

Jak postępować, zanim dziecko przekroczy próg szkoły?

1. Rozmawiaj z dzieckiem o szkole podczas wakacji – warto odnieść się do własnych miłych wspomnień.
  2. Pozytywnie nastaw swoje dziecko do nauki. W szkole – pokaż mu, że dzięki nauce będzie samodzielne, przeczyta samo ulubioną bajkę, gdy nauczy się liczyć i będzie samodzielnie płacić za cukierki w sklepie.
  3. Tłumacz dziecku, jak ma się zachowywać w szkole- Trzeba uświadomić dziecku, że w szkole należy słuchać poleceń nauczyciela –tak jak rodziców w domu oraz darzyć szacunkiem starszych i inne dzieci.
  4. Przygotuj z dzieckiem wyprawkę koniecznie w czasie wakacji–zakup przyborów szkolnych może być doskonałą zabawą.

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

W tornistrze:

• Zeszyt do korespondencji z Rodzicami (podpisany z numerem telefonu do szybkiego kontaktu)
  • Zeszyt w trzy linie jednokolorowe 2 szt.
  • Zeszyt w kratkę – 2 szt.
  • Piórnik z wyposażeniem, a w nim: linijka, dobrze tnące nożyczki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe 1 op., ołówek miękki (B) – 2szt.
  • Worek materiałowy ze strojem sportowym na zajęcia ruchowe (spodenki, koszulka, skarpetki) wszystko podpisane

W szatni

• Obuwie zmienne sznurowane

W klasie

• Blok techniczny biały i kolorowy (A4 ) po 1szt.
  • Blok rysunkowy biały i kolorowy (A4 ) po 1szt.
  • Teczka papierowa 2 szt.
  • Farby plakatowe i akwarelowe (pędzelki: cienki i gruby, kubek)
  • Plastelina – 1 szt.
  • Pastele olejne
  • Bibuła 3 dowolnie wybrane przez siebie kolory
  • Zeszyt papierów kolorowych zwykłych i samoprzylepnych - po 1szt.
  • Kredki świecowe – 1 op.
  • Klej w sztyfcie – 2 szt.

Inne :

• Miarka krawiecka
  • Spinacze do prania (10 sztuk)
  • Kostka do gry