NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 76 WE WROCŁAWIU

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała dotację w wysokości 15.000 zł na zakup książek  do biblioteki szkolnej.

Celem programu jest: „rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,     w tym zakup nowości wydawniczych”

W ramach projektu możemy zakupić literaturę piękną dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat (powieści obyczajowe, przygodowe, kryminalne, fantasy itp.), komiksy, lektury szkolne, audiobooki.

W związku z realizacją projektu rusza wielka akcja skierowana do uczniów, rodziców, nauczycieli:

ZAPROPONUJ KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI

Prosimy o wskazanie autorów i tytułów– nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, których nie ma w naszej szkolnej bibliotece, a które, Państwa zdaniem powinny się w niej znaleźć.

Ankiety dla rodziców przeprowadzone zostaną na zebraniach

w dniach 10.09 i 11.09.2019.

Uczniowie swoje propozycje napisane na kartce mogą przynosić do biblioteki szkolnej do dnia 24 września 2019r.

Liczymy na Waszą pomoc