Nasza szkoła, po raz kolejny uczestniczy w XI edycji "Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV". Jest to program rekomendowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Wrocławskim Centrum Zdrowia, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz placówkami opieki zdrowotnej prowadzącymi punkty szczepień.
 Adresatami programu są uczniowie klas siódmych urodzeni w roku 2007. Nowością jest to, że po raz pierwszy szczepieniami objęci zostali chłopcy.
 Z uwagi na obserwowany wzrost liczby nowotworów szyjki macicy i nowotworów w obrębie głowy i szyi spowodowanych wirusem brodawczaka, warto skorzystać z programu szczepień, który finansuje Miasto Wrocław.
Więcej informacji można znaleźć w liście do rodziców oraz na stronie www.hpv.wroclaw.pl
Krystyna Zazula - Sielawska