W związku z powrotem klas 1-3 do nauczania stacjonarnego od 18.01.2021 przypominamy, że w szkole obowiązuje Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w SP 76.

Ponadto informujemy, że:

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

3. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

4. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

5. Zmianie uległ plan lekcji. Plan został zaktualizowany w dzienniku elektronicznym. Prosimy o przyprowadzanie dzieci bezpośrednio przed lekcjami ( nie dotyczy uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej).

Klasy przebywają  w przydzielonych salach:

Klasa 1a - sala 13 (zajęcia dydaktyczne) + świetlica dolna (pobyt przed i po lekcjach)

Klasa 1b – sala 15 (zajęcia dydaktyczne)  + świetlica dolna (pobyt przed i po lekcjach)

Klasa 2a – sala 14 (zajęcia dydaktyczne+ pobyt przed i po lekcjach)

Klasa 2b – sala 12 (zajęcia dydaktyczne+ pobyt przed i po lekcjach)

Klasa 3a - sala 25 ( II piętro) (zajęcia dydaktyczne+ pobyt przed i po lekcjach)

Klasa 3b – sala 27 ( II piętro) (zajęcia dydaktyczne+ pobyt przed i po lekcjach)

6. Świetlica szkolna działa w godzinach od 7:00 do 17:00.

7. Uczniowie wchodzą do szkoły wyznaczonymi wejściami:
a) klasy pierwsze -wejście nr 4 (przy świetlicy),
b) klasy drugie -wejście nr 1 (wejście główne),
c) klasy trzecie -wejście nr 2 (wejście przy sali gimnastycznej ) w godz.7:00 – 7:30, po godzinie 7:30 wejściem nr 1 (wejście główne),
d) klasom zostały przydzielone osobne szatnie.

8. Odbiór dzieci po zakończonych lekcjach odbywa się według następujących zasad:
a) klasy pierwsze po zakończonych lekcjach czekają na rodziców w świetlicy (domofon przy świetlicy)
b) klasy drugie i trzecie po zakończonych lekcjach zostają w salach dydaktycznych, rodzic informuje o chęci odbioru dziecka pracownika portierni (domofon wejście główne).

9. Od 18.01.2021 wydawane są w szkole obiady zgodnie z nowym harmonogramem. W stołówce przebywa tylko jedna klasa.

10. Zajęcia nauk pływania odbywać się będą na sali gimnastycznej w formie zajęć ruchowych. Prosimy o zapewnienie dzieciom stroju sportowego.

11. Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej odbywać się będą stacjonarnie według planu.

12. Biblioteka szkolna działa zgodnie z Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 76.