SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU „TO UMIEM”

W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

1.  W II semestrze uczniowie klas 1– 3 wykonali prace w ramach realizacji tegorocznego tematu  domowych projektów: „PODRÓŻUJEMY PO WROCŁAWIU ”.

KLASY 1 -  „Przystanek: Krasnal”

KLASY 2  - „Przystanek; Zabytek”

KLASY 3 -  „Przystanek: Ciekawe miejsce” ”

Najwięcej prac wykonali uczniowie klas drugich. Wiele z nich zostało wyróżnionych i nagrodzonych.

Oto nagrodzone prace: Janka Kabzińskiego, Filipa Chlebka, Oliwiera Pawlaka, Szymona Szymańskiego z klasy 2b.

A to nagrodzone prace uczniów klasy 2a: Mateusza Szarzec, Oskara Herbowicza i Kuby Kustry.

1. Klasy III brały udział w II edycji Ligi Pływackiej Klas Trzecich.
  2. W etapie międzyszkolnym XIX Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, który odbył się w naszej szkole 26 marca 2019r. naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jarlaczyk i Wojciech Prymo-Strugała z klasy 3a.

Jakub Jarlaczyk zakwalifikował się do etapu finałowego (w SP 50) i wygrał!

1. Chętni uczniowie brali także udział w konkursie zewnętrznym „Kangur Matematyczny 2019”, gdzie kilkoro dzieci zostało wyróżnionych za osiągnięcie dobrego wyniku.

Kategoria: Żaczek – klasa 2 szkoły podstawowej:

- Łoboda Zuzanna z kl.2a

- Czerep Magdalena z kl. 2b

- Smorągiewicz Anna z kl. 2a

Kategoria: Maluch – klasa 3 szkoły podstawowej:

- Jarlaczyk Jakub z kl. 3a

1. 20 marca 2019r. odbył się w naszej szkole  Szkolny Konkurs Ortograficzny.
    Mistrzowie Ortografii z klas drugich i trzecich  zmagali się z przeróżnymi ćwiczeniami pełnymi pułapek ortograficznych: zagadkami, rebusami, wykreślanką, tekstem luk.

Celem konkursu było:
    - szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną,
     - rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych
    - wyłonienie Szkolnej Drużyny  Mistrzów Ortografii spośród uczniów klas trzecich, którzy będą reprezentowali szkołę w XIX Powiatowym Turnieju Ortograficznym organizowanym przez SP 28 i WCDN.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Pisali oni w dwóch kategoriach wiekowych:
    - I kategoria - uczniowie klas drugich,
    - II kategoria - uczniowie klas trzecich.
    Wszyscy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortograficzne.

W tej trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy najlepiej poradzili sobie ze stresem, presją czasu i  wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni   i umiejętnością zastosowania  ich w praktyce.

Szkolnymi Mistrzami Ortografii Klas Drugich zostali:
    1.Maksymilian Staszczyk z klasy 2a
    2.Karol Czerniak z klasy 2a
    3. Aleksandra Śliwka z klasy 2b.

Szkolnymi Mistrzami Ortografii Klas Trzecich zostali:
    1. Wiktoria Gajda z klasy 3a
    2. Bartosz Hubisz  z klasy 3a
    3. Jakub Jarlaczyk z klasy 3a.

Niestety - Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 76 nie miała możliwości sprawdzenia się  w etapie międzyszkolnym  XIX  Powiatowego Turnieju Ortograficznego, gdyż w tym roku szkolnym został odwołany.

Opracowała:

Izabela Latko-Bożek

Projekt „ To umiem”

Projekt do realizacji w roku szkolnym 2018/2019 w klasach I-III

Cel:

1. Motywacja uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy.
  2. Stymulowane wszechstronnego rozwoju ucznia.
  3. Wspieranie uczniów w odkrywaniu ich mocnych stron.
  4. Podniesienie poziomu samooceny uczniów.

Zadania do realizacji:

1. Działalność Akademii Krasnoludków.
  2. Przeprowadzenie konkursów wewnątrzszkolnych.
  3. Udział uczniów w Biegu Solidarności, zawodach  pływackich (w formie zabawowej) Klas II oraz w  Lidze Pływackiej Klas  III .
  4. Realizacja indywidualnych projektów domowych dzieci.
  5. Zachęcanie i typowanie uczniów do uczestnictwa w konkursach zewnętrznych.
Czytaj więcej: PROJEKT "TO UMIEM"