E-DZIENNIK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZEBRANIA

Zebrania z rodzicami I - III, 13 marca 2018r. Zebrania z rodzicami IV - VII, 14 marca 2018r. Zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

17 maja odbył się w naszej szkole Finał XVI Konkursu Wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale” . Drużyny z dziewięciu wrocławskich szkół podstawowych, które dostały się do finału, walczyły o puchar zwycięzcy.

W tym roku były to:

 • SP 10
 • SP 19
 • SP 40
 • SP39
 • SP51
 • SP 58
 • SP 90
 • SP 91
 • ZS 9

Konkurs składał się z dwóch części: najpierw drużyny rozwiązywały test wiedzy o Wrocławiu, następnie przedstawiały interpretację wybranej legendy wrocławskiej.

 

17 maja odbył się w naszej szkole Finał XVI Konkursu Wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale” . Drużyny z dziewięciu wrocławskich szkół podstawowych, które dostały się do finału, walczyły o puchar zwycięzcy.

W tym roku były to:

 • SP 10
 • SP 19
 • SP 40
 • SP39
 • SP51
 • SP 58
 • SP 90
 • SP 91
 • ZS 9

Konkurs składał się z dwóch części: najpierw drużyny rozwiązywały test wiedzy o Wrocławiu, następnie przedstawiały interpretację wybranej legendy wrocławskiej.

Wyróżnienie za najciekawszą interpretację legendy „Kluskowa brama” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 90.

I miejsce w Konkursie Wiedzy o Wrocławiu wywalczyła  Szkoła Podstawowa

 nr 19 – pokonując w dogrywce Szkołę Podstawową nr 91, której przypadło

II miejsce. III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 39.

 

Podczas obrad jury uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne. Uczestnicy konkursu i zaproszeni goście wysłuchali  wrocławskich piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, średniowiecznych utworów granych na flażoletach przez uczennice klas IV , a także obejrzeli przedstawienie  szkolnego kółka teatralnego. Zaprezentowały się także uczestniczki Konkursu Krasomówczego z SP 44 i SP 12.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego finału, laureatom oraz zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.