14 maja 2019 roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt.: „Przerwa na czytanie”,  organizowanej  przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Honorowy patronat nad akcją objęła  Fundacja „ABCXXXI Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz lubuski Kurator Oświaty - Pani Ewa Rawa.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 457 uczniów pod okiem 23 nauczycieli. W czasie dwóch przerw (9.05 - 9.10, 10.45 -11.00) czytaliśmy na korytarzach, w salach, na schodach i parapetach, a także w bibliotece. W klasie I A tak bardzo spodobała się historia małej Duni („Moje szczęśliwe życie”), że czytanie kontynuowano  jeszcze na lekcji.

Wyniki akcji poznamy 5 czerwca. Zostaną one opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej oraz na jej profilu na Facebooku.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

Marzena Matuszczak

Sylwia Kondek-Zając