Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Departament Edukacji Miasta Wrocław serdecznie zapraszają uzdolnionych matematycznie szóstoklasistów do klas uniwersyteckich. Od 1 września 2019 roku w trzech wrocławskich szkołach:

• Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Bobrza),
  • Szkoła Podstawowa nr 76 (ul. Wandy),
  • Szkoła Podstawowa nr 107 (ul. Prusa),

zostaną uruchomione uniwersyteckie klasy siódme o profilu matematyczno-informatycznym. W szkołach SP 3 i SP 76 klasy zostały już otwarte w roku szkolnym 2018/2019.

Klasy te będą objęte patronatem Uniwersytetu.

• Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli doświadczonych w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie, których wychowankowie osiągają liczne sukcesy w konkursach matematycznych.
  • Będzie realizowany autorski program nauczania matematyki, przy zwiększonej liczbie godzin zajęć.
  • W ramach zajęć szkolnych uczniowie będą mogli uczestniczyć w Akademii Gimnazjalnej z informatyki.
  • Zorganizowane zostaną kółka matematyczne przygotowujące do konkursów, prowadzone wspólnie przez nauczycieli szkolnych i pracowników Uniwersytetu.
  • Uczniowie będą mogli uczestniczyć w uniwersyteckich obozach matematycznych i informatycznych.

Rekrutacja do klas uniwersyteckich zostanie przeprowadzona 6 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Grunwaldzki 2/4, przy Moście Grunwaldzkim). Do klas uniwersyteckich zostaną zaproszeni uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki podczas godzinnego testu kompetencyjnego. W tym samym czasie odbędzie się spotkanie informacyjne z Dyrekcjami SP 3, SP 76, SP 107 i przedstawicielami Uniwersytetu. Wyniki testu zostaną podane bezpośrednio po jego zakończeniu. Więcej szczegółów w regulaminie. Osoby, które zamierzają podejść do procesu rekrutacji proszone są o zarejestrowanie się poprzez formularz.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wmi.uni.wroc.pl/pl/klasy_uniwersyteckie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariatach szkół SP 3 (71 798 68 48, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), SP 76 (71 798 68 64, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), SP 107 (71 798 68 37 wew. 100, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz u koordynatora projektu prof. Dariusza Buraczewskiego(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

REGULAMIN REKRUTACJI DO KLASY UNIWERSYTECKIEJ