SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

9 listopada 2018 roku odbył się w naszej Szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

Po wysłuchaniu utworów zaprezentowanych przez Uczniów, Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, zdecydowała przyznać następujące miejsca:

LAUREACI:

Filip Łakomski

Amelia Korczak

Helena Migdał

WYRÓŻNIENIA:

Agnieszka Polańska

Antonina Zwolińska

Filip Rusiecki

Warto w tym miejscu wspomnieć, że wyróżniona Tosia Zwolińska z klasy 5 C zaprezentowała utwór Mój patriotyzm, którego jest autorką.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję oraz dziękuję za udział w Konkursie.

Wszyscy Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w Konkursie, zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, zaskoczyli Komisję pięknymi interpretacjami głosowymi, dostosowanymi do prezentowanego utworu.

Warto zaznaczyć, że piękne interpretacje głosowe utworów bez wątpienia były poprzedzone czytaniem i wnikliwą analizą utworów poetyckich. Szczególnie cieszy fakt, że bariera w odbiorze liryki, którą można było obserwować jeszcze niedawno, przeradza się powoli w żywe zainteresowanie językiem poezji, używaniem terminologii z zakresu poetyki.