Kochani Uczniowie,

zachęcam Was do wzięcia udziału w Konkursie "Zapomniana Sztuka Kaligrafii".

Patronat: Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim, Rada Osiedla Muchobór Mały

Konkurs adresowany jest do Uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych

Cele Konkursu:

- rozbudzanie, utrwalenie i rozpowszechnienie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem (kierunek kreślenia liter, ich kształt, proporcje),

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego ksiąg ręcznie iluminowanych,

- rozwijanie zainteresowań i talentów Uczniów poprzez podejmowanie działań twórczych.

Kategorie wiekowe:

I kategoria - Uczniowie klas i-IV szkół podstawowych,

II kategoria - Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych,

III kategoria - Uczniowie klas III gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

ZADANIA: Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przepisać piórem dołączony do regulaminu tekst.

I kategoria - Uczniowie przepisują na kartkę z zeszytu w trzy linie formatu A5 jednostronnie lub na papierze gładkim formatu A4 jedną (dowolnie wybraną zwrotkę) wiersza Joanny Elwartowskiej "O wartościach". Kolor atramentu dowolny.

II kategoria - Uczniowie przepisują na papierze gładkim formatu A4 jednostronnie wiersz "Zielono nam w głowie i fiołki w niej kwitną". Kolor atramentu dowolny.

III kategoria nie dotyczy szkół podstawowych.

Obowiązuje zakaz używania korektorów.

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 06.12.2018r.

Wyniki Konkursu zostaną umieszczone po 02.01.2019r. na stronie internetowej szkoły: zs3wroc.edupage.org

Sylwia Kondek-Zając