Drodzy Uczniowie,

zachęcam Uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w Konkursie "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DEMOSTENESEM! DOLNOŚLĄSKI UCZEŃ MISTRZEM MOWY POLSKIEJ".

Zadanie dla uczestników: napisanie i wygłoszenie tekstu (przemówienia lub wypowiedzi w innej formie) na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez uczestniczki / uczestników. Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka.

Czas prezentacji: 2 – 3 minuty.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Etap I - eliminacje szkolne: o terminie ich przeprowadzenia decydują powołane na potrzeby konkursu szkolne komisje konkursowe.

Szkolne komisje konkursowe wybierają dwie najlepsze osoby ze swojej szkoły.

Nazwiska uczennic / uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu należy przesłać do 15 maja 2020r.

Etap II - wojewódzki (finał konkursu): 28 maja 2020r.

Komisja konkursowa, po wysłuchaniu uczestniczek / uczestników, dokona wyboru najlepszych prezentacji, wyłaniając zdobywczynie / zdobywców czołowych miejsc oraz / lub wyróżnień. Dokładne informacje na temat miejsca i godziny rozpoczęcia zmagań finałowych przesłane zostaną do szkół biorących udział w konkursie do 22 maja 2020r.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który można otrzymać od nauczyciela języka polskiego.

Sylwia Kondek-Zając