FACEBOOK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

IX Mistrzostwa Dolnego Śląska
w Sudoku

Sudoku to jedna z bardzo popularnych łamigłówek logicznych rodem z Japonii.

Dolnośląskie zawody odbyły się po raz pierwszy
w 2012 roku

Harmonogram:

Eliminacje szkolne dla uczniów klas 1- 8: 11 III 2020

Ogłoszenie listy finalistów: 8 IV 2020

Finał dolnośląski: 26 IV 2020

Do Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku można się przygotować, rozwiązując zadania typu "sudoku" zamieszczane w prasie lub internecie. Można też skorzystać z zadań treningowych z poprzednich edycji mistrzostw zamieszczonych na stronie domowej zawodów (http://sudoku.pwr.edu.pl/poprzednie-edycje). Przydatne w przygotowaniach mogą być gry Sudoku lub specjalne książki z diagramami na różnych poziomach zaawansowania.

Istotne informacje:

  • Organizatorem zawodów jest Politechnika Wrocławska we współpracy z serwisem pl.
  • Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny i otwarty.
  • Eliminacje przeprowadzane w szkołach polegają na rozwiązaniu zestawu zadań przesłanych przez organizatorów w czasie 45 min. w warunkach kontrolowanej samodzielności.
  • W przypadku, gdy próg kwalifikacyjny jest równy maksymalnemu możliwemu wynikowi, w danej kategorii wiekowej mogą zostać ogłoszone półfinały. Odbywają się w szkołach, a ich przebieg jest podobny do eliminacji.
  • Zadania eliminacyjne i półfinałowe to klasyczne sudoku różnych rozmiarów z ewentualnymi modyfikacjami (sudoku nieregularne, diagonalne, po kolei, nie po kolei i inne).
  • Finały składają się z trzech rund, pomiędzy którymi są 15-minutowe przerwy. Do Wielkiego Finału wchodzi dziesięciu najlepszych zawodników w każdej kategorii.
  • Wielki Finał składa się z jednej 45-minutowej rundy. O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje liczba punktów uzyskanych w Wielkim Finale + handicap, a w razie remisów - łączna liczba punktów w trzech wcześniejszych rundach finałowych.

Regulamin Mistrzostw w pełnym brzmieniu jest dostępny na stronie:
                                                                                       http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2020/regulamin