Drodzy Uczniowie,

zachęcam Uczniów klas 7-8 do wzięcia udziału w Konkursie "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DEMOSTENESEM! DOLNOŚLĄSKI UCZEŃ MISTRZEM MOWY POLSKIEJ".

Zadanie dla uczestników: napisanie i wygłoszenie tekstu (przemówienia lub wypowiedzi w innej formie) na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez uczestniczki / uczestników. Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka.

Czas prezentacji: 2 – 3 minuty.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Etap I - eliminacje szkolne: o terminie ich przeprowadzenia decydują powołane na potrzeby konkursu szkolne komisje konkursowe.

Szkolne komisje konkursowe wybierają dwie najlepsze osoby ze swojej szkoły.

Nazwiska uczennic / uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu należy przesłać do 15 maja 2020r.

Etap II - wojewódzki (finał konkursu): 28 maja 2020r.

Komisja konkursowa, po wysłuchaniu uczestniczek / uczestników, dokona wyboru najlepszych prezentacji, wyłaniając zdobywczynie / zdobywców czołowych miejsc oraz / lub wyróżnień. Dokładne informacje na temat miejsca i godziny rozpoczęcia zmagań finałowych przesłane zostaną do szkół biorących udział w konkursie do 22 maja 2020r.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który można otrzymać od nauczyciela języka polskiego.

Sylwia Kondek-Zając

Drodzy Uczniowie,

zachęcam Was (Uczniów klas 4-8) do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym "Alfik Humanistyczny" - edycja XXIII.

Konkurs odbędzie się 11.12.2019r.

Szkolny koordynator konkursu ma obowiązek zgłosić szkołę do 29.11.2019r.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu: http://jersz.pl/contest,5,tab_14.html

Proszę zwrócić uwagę, że konkurs jest samofinansujący się, płatny. Proszę ewentualny udział w konkursie skonsultować z rodzicem/prawnym opiekunem.

Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział udział w konkursie, proszę o tym powiadomić Waszego nauczyciela języka polskiego.

WAŻNA INFORMACJA:  Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11. uczniów z całej szkoły.

Sylwia Kondek-Zając

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC

- technika dowolna

- prace PODPISANE (kto i klasa)

oddajemy do 11 października 2019

do s. Julii, P. Jana lub br. Krzysztofa (katechetów)

- CZEKAJĄ NAGRODY!!!

Krzysztof Andryszkiewicz OFMCap

KONKURSY INFORMATYCZNE:

1. Konkursy fotograficzne:

- „Wakacyjna fotka” – do 20 października 2019 r.

- „Jesienna fotka” – do 15 grudnia 2019 r.

- „Zimowa fotka” – do 23 lutego 2020 r.

- „Wiosenna fotka”” – do 31 maja 2020 r.

1. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr 2019”.
  2. Dla klas IV konkurs na album „Bezpieczny Internet”. Maj 2020 r.
  3. Dla klas V konkurs na prezentację multimedialną „Bezpieczny Internet. Zagrożenie uzależnieniem”. Kwiecień 2020 r.
  4. Dla klas VI i VII konkurs na stronę internetową „Matematyczne zagadnienia”. Marzec 2020 r.
  5. Dla klas VIII konkurs na grę edukacyjną „Bezpieczny Internet. Profilaktyka uzależnień od mediów społecznościowych”. Marzec 2020 r.
  6. Ogólnoszkolny konkurs „Mistrz klawiatury”
    - klasy 6, 7 i 8 – pierwszy semestr
    – klasy 4, 5 – drugi semestr
  7. X Dolnośląski Konkurs Młodego Programisty organizowany we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych oraz firmą Microtech. Kwiecień 2020 r.