W dniu 17.09.2019r przy Morskim Oku we Wrocławiu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Uczestnicy mieli do pokonania 1 kilometrową trasę urozmaiconą przez m.in.  wystające spod ziemi korzenie, piasek oraz liczne górki. W zawodach brały udział szkoły z całego Wrocławia w tym nasza. Pomimo dużej konkurencji dziewczyny z klas 7-8 uplasowały się na najwyższym stopniu podium. Chłopcy z klas 7-8 tak jak dziewczyny otrzymali złote medale tym samym kwalifikując się na mistrzostwa Dolnego Śląska w Olszynie.Młodszym klasą także poszło świetnie, ponieważ reprezentacja zajęła miejsce w pierwszej ósemce. Za swój sukces każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a klasy starsze medale oraz koszulki. Zawody uważam za bardzo udane!

Tekst napisała: Martyna Papierska

Zdjęcia wykonał: Jan Rafalski

ZOBACZ ZDJĘCIA Z: SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

12.09.2019r. uczniowie klasy 5 B oraz 5 C wraz z opiekunami: p. Ewą Michalczyk, p. Sylwią Kondek-Zając, p. Lidią Soszyńską oraz p. Anną Markowską,  udali się w okolice Środy Śląskiej.

Uczniowie zwiedzali XIX-wieczny Młyn Zawadka, brali udział w licznych konkurencjach, np.: rzut podkową, slalom w workach, bieg ze spadochronem, przeciąganie liny, tor przeszkód, wyścigi gąsienic, tyrolka (zjazd na linie).

Zadania wykonywali w trzech, rywalizujących ze sobą zespołach. Po trudach walki przyszedł czas na odpoczynek, zabawę na placu zabaw oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, o czym możemy się przekonać oglądać zdjęcia w załączonej galerii. :)

Sylwia Kondek-Zając

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI MŁYN ZAWADKA – WYCIECZKA KLASY 5 B i 5 C

W poniedziałek 2 września 2019 r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. W tym roku do naszej szkoły dołączyły dwie klasy pierwsze. Wielu uczniów myślami było jeszcze na wakacjach, ale pierwszy dzwonek zadzwonił już następnego dnia. Następnie Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych w nowym roku szkolnym, a później wszystkie klasy udały się na krótkie spotkanie z wychowawcą.

Czytaj więcej: WITAJ SZKOŁO 2019/2020