E-DZIENNIK

REKRUTACJA

PÓŁKOLONIE LETNIE

REKRUTACJA

Informujemy, że prowadzona jest rekrutacja na rok szkolny 2018/2018. Do klasy I. Do klasy IV o profilu matematyczno-informatycznym, pływanie oraz piłka nożna . Do klasy VII uniwersyteckiej o profilu matematyczno-informatycznym.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie międzyszkolnego etapu Miejskiego Konkursu Matematycznego Klas III.

Co roku startują uczniowie klas trzecich z pobliskich szkół podstawowych. Często uczniowie naszej szkoły zajmują honorowane miejsca. W tym roku XVIII konkurs odbył się 24 kwietnia. Zadania rozwiązywało 28 uczniów z okolicznych szkół. Przez godzinę musieli rozwiązać 5 zadań. Następnego dnia wybrani nauczyciele sprawdzali prace, ale na ostateczne wyniki musimy jeszcze trochę poczekać. Naszą szkołę reprezentowali: Bruno Górski      kl. 3a, Mateusz Brzeszczański kl. 3a, Emil Rusiecki kl. 3b    i  Amelia Głośna kl. 3d.

Trzymamy kciuki za naszych matematyków z klas trzecich. Może uda im się przejść do finału konkursu, który odbędzie się w maju br.

Koordynator konkursu

Danuta Kiwacz

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki zakończone. Przez cały tydzień książki i czytelnictwo zajmowały specjalne miejsce w naszych głowach. Miłość do czytania wyrażaliśmy na różne sposoby.

12 kwietnia nasz szkolny chórek „Psotki” i zespół flażoletowy zaprezentował się na scenie Akademii Muzycznej, gdzie odbywał się koncert „Na patriotyczną i ludową nutę” w ramach V Przeglądu Szkolnych Zespołów Śpiewaczych. Dzieci wykonały pieśń „Legiony” i  piosenkę ludową z okolic Beskidu Żywieckiego „Sarna”.

W dniu 20.04, w godzinach 16-18, w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte. Chętni mogli zwiedzać szkołę od środka, porozmawiać z Panią Dyrektor, oraz wziąć udział w pokazach fizycznych i chemicznych.

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz... napisał Jan Kochanowski

A dzieci z klasy 3 c od dziś powtarzają "Moje zdrowie, w moich rękach!" Podczas ciekawej i angażującej uczniów lekcji dowiedziały się co to jest piramida żywieniowa, która od 2016 roku nosi nazwę  Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Wynika z tego, że podstawą zdrowia nie są już tylko warzywa i owoce, a co za tym idzie i witaminy, ale także aktywność fizyczna. Co prawda w poprzedniej piramidzie ruch fizyczny był również widoczny u podstawy, ale nie było go w nazwie. Zaleca się minimum pół godziny dziennie ruchu w dowolnej formie.

Klasa 3 c wzięła udział w internetowym projekcie " Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego". Bawiliśmy się przysłowiami, czytaliśmy na głos teksty z literami bez znaków diakrytycznych. Wyszukiwaliśmy i zapisanie w kolejności alfabetycznej imiona żeńskie i męskie oraz stworzyliśmy plakat z wyjaśnieniem wyrazów, których znaczenie zawsze nas nurtowało :)