Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 76 we Wrocławiu
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki.
W tym roku szkolnym, uroczystość ta przypadła w sobotę, a więc w dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Postanowiliśmy przenieść świętowanie na tydzień obejmujący dni od 17 do 21 września 2018 roku.
W obchodach Dnia Kropki brała udział cała społeczność szkolna. Uczniowie (również swoim ubiorem) podkreślali swoje zaangażowanie i ogromne zainteresowanie wydarzeniem.
Mieli okazję poznać historię Vashti, układali wspierające dialogi dla osób, które nie wierzą we własne siły i możliwości. Klasy czwarte zapoznały się z wierszem „Kropka” autorstwa Hanny Niewiadomskiej, który wprowadził ich w tematykę znaków interpunkcyjnych. Uczniowie wykonywali także twórcze ilustracje do utworów lirycznych. „Kropkowe bakterie” rozpoczęły natomiast sezon twórczości w klasie 4 e. Klasy starsze dowiedziały się, czym był puentylizm oraz powtarzały wiedzę o rodzajach literackich w kropkach ujętych.
Nie zabrakło również okazji do zrobienia sobie koleżeńskich zdjęć w kropkowej ramce.
Mamy nadzieję, że obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej Szkole dostarczyły Uczniom wielu pozytywnych emocji, wyzwoliły twórczość oraz utwierdziły w przekonaniu, że wiara we własne umiejętności jest bardzo ważna w codziennej nauce i pracy.
Dziękujemy polonistkom zaangażowanym w organizację zajęć w ramach Dnia Kropki, wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przyłączyli się do obchodów.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Sylwia Kondek-Zając
Klaudia Krajs