Dolnośląski Festiwal Nauki
26 września 2018 roku Uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w pokazach odbywających się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Impreza popularnonaukowa, jaką jest Festiwal Nauki, ma na celu zainteresowanie Dzieci i Młodzieży zagadnieniami nauki, kultury, sztuki oraz ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.
Zajęcia były bardzo zróżnicowane, dostosowane do wieku poszczególnych odbiorców.
Uczniowie klas młodszych oraz czwartych wzięli udział w pokazie pt. „Spotkanie z lalkami”. Poznali specyfikę pracy w Teatrze Lalek, wysłuchali opowieści profesjonalistów oraz przymierzali przyniesione przez nich maski.
Do Uczniów klas starszych skierowano zajęcia z zakresu przedmiotów ścisłych. A były to: „Matematyczna gimnastyka!” oraz „Obieg wody w środowisku człowieka”.
Uczniowie naszej Szkoły z wielkim zainteresowaniem słuchali prowadzących, przyglądali się pokazom oraz zadawali wnikliwe pytania (wskazujące na to, że temat ich zainteresował).
Sylwia Kondek-Zając