29 września 2018 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W tygodniu obejmującym dni od pierwszego do piątego października, Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu, podjęli szereg działań, by przyłączyć się do uczczenia tego wydarzenia.

Nauczyciele i Wychowawcy (na lekcjach przedmiotowych oraz godzinach wychowawczych), wygospodarowali czas, by wspólnie z Uczniami przeczytać fragment lektury (lub innej książki z kręgu literatury dla dzieci i młodzieży).

Klasy czwarte formułowały porady, które mogłyby się znaleźć w poradniku dla osób, które chcą pięknie czytać. Dzieci zwracały uwagę na konieczność: wyraźnego wymawiania wyrazów, podkreślania za pomocą głosu istotnych treści, zwracania uwagi na znaki interpunkcyjne, stosowania przerw.

Była to również okazja do poznania gustów czytelniczych Uczniów naszej Szkoły, dzielenia się refleksjami i spostrzeżeniami na temat niedawno przeczytanych przez nich utworów.

Sylwia Kondek-Zając