11 listopada 2018 r., po raz kolejny, liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 76 (ok. 60 osób) wzięła udział w XVII Radosnej Paradzie Niepodległości.

Uczniowie z klas: 1b, 3b, 4a, 5a, 5b, 5c, 6a, 6c, 7a, 7c, 7d, 8c i 8d wraz z p. dyrektor I. Kuźnik, M. Boluk, L. Soszyńską i rodzicami, uczestniczyli w uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, odbywającymi się na Placu Wolności, na który przeszli ulicami Wrocławia. Uczniowie nieśli dekoracje (biało – czerwone orły) oraz podobizny najważniejszych twórców II Rzeczpospolitej, które przygotowały p. E. Gronkiewicz i M. Boluk.

Wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym świętowaniu odzyskania niepodległości, serdecznie dziękujemy.