W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne pod nazwą:

NOWOCZESNA EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I SZKOLNYCH, ZE SZCZEGÓLNYM NACISKIEM NA SEGREGACJĘ ODPADÓW KOMUNALNYCH I PONOWNE PRZETWORZENIE CZYLI RECYKLING.

Jest to projekt Spółki Ekosystem Wrocław,  który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warsztaty ekologiczne zostały przeprowadzone przez doświadczoną Panią Edukator ekologiczną z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu.

Celem warsztatów ekologicznych było:

- zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów, sposobami na ograniczenie ilości powstających odpadów komunalnych oraz ich wpływie na środowisko,
- zapoznanie się z pojęciami: selektywna zbiórka, odpad - surowiec, recykling, odpad niebezpieczny, PSZOK.

Dzieci szukały odpowiedzi  na pytania:

- Do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę?
- Co zrobić ze zużytą baterią?
- Gdzie wrzucić karton po mleku lub po soku?
- Czy warto pakować kanapki w folię aluminiową?
- Czy na zakupy zabierać długo rozkładającą się foliową reklamówkę, a może wybrać torbę wielokrotnego użytku?
- Co zrobić ze starą lodówką, pralką, mikrofalówką?
- Co to jest PSZOK?

Dzieci dowiedziały się, że odpady to nie śmieci, lecz wartościowe surowce.

Każde dziecko, które wzięło udział w warsztatach ekologicznych otrzymało niespodzianki, w tym ekologiczną, bawełnianą torbę - na wspólne zakupy z rodzicami.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom ekologicznym dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,  którą to wiedzę mogą przekazać swoim rodzicom, dziadkom.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Miały okazję malować torby jak i również zagrać w ciekawe gry ekologiczne z wykorzystaniem odpadów.

Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, dostosowane były do wieku dzieci.