7 czerwca 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz przełamanie stereotypu „nieczytającej” młodzieży.

O godz. 10:00 chętni uczniowie pod opieką swoich nauczycieli wyszli na boisko szkolne z przyniesionymi ze sobą, dowolnie wybranymi książkami.

Na tym oczywiście nie zakończyliśmy przygody  z książkami. Uczniowie przez cały dzień czytali na korytarzach szkolnych, w bibliotece, salach lekcyjnych. Podczas wybranych zajęć,  graliśmy w kalambury literackie, Taboo, rozwiązywaliśmy quizy lekturowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że radość i entuzjazm, które towarzyszyły dzisiejszemu czytaniu, pozostaną z Wami na długo!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Sylwia Kondek-Zając