29 WRZEŚNIA 2019

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Z tej okazji 30 września (poniedziałek) w bibliotece szkolnej  odbędzie się konkurs: ”MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA SP 76 ”

uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych:

klasy 4   godzina  10.00

klasy 5- 6 godzina  11.00

klasy 7 -8 godzina  12.05

Uczniowie z klas czwartych przygotowują  wybrany fragment  „Kubusia Puchatka” A.Milne

Uczniowie klas 5-6  przygotowują  wybrany fragment „Magicznego drzewa” A. Maleszki

Uczniowie klas 7-8 przygotowują wybrany fragment dowolnej powieści młodzieżowej.

Czas czytania dla każdego uczestnika to maksymalnie 3 minuty

Chętni uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie nauczycielowi poloniście najpóźniej do piątku 27 września 2019 r.

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona do dwóch uczniów  z poszczególnych klas.

W przypadku większej ilości chętnych, nauczyciel polonista może przeprowadzić konkurs wewnętrzny w klasie. Zwycięzcy konkursu klasowego wystąpią w konkursie szkolnym.

Ewa Wojtuś

nauczyciel bibliotekarz