8 listopada 2019 roku w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie przygotowali Uczniowie klasy 5 B, pod kierunkiem wychowawcy – Pani Sylwii Kondek-Zając. Motywem przewodnim widowiska był „Pociąg do wolności”.

Uczniowie klasy piątej pokazali społeczności szkolnej długą i trudną drogę naszego narodu (od niewoli, przez krwawe powstania, aż do pierwszej wojny światowej, której koniec przyniósł nam wolność i niepodległość). Wydarzeniu dodawały podniosłości polskie pieśni patriotyczne:  „Rota”, „Pieśń I Brygady Legionów Polskich”, znana powszechnie pod nazwą „My, Pierwsza Brygada” oraz piosenka „Jest takie miejsce, taki kraj”. W trakcie inscenizacji cała społeczność szkolna odśpiewała także nasz hymn narodowy (cztery zwrotki).

Szczególne podziękowania należą się Panu Wojciechowi Stasikowi (nauczycielowi muzyki) i Pani Hannie Kogińskiej-Marciniak (nauczycielce plastyki), którzy stworzyli wyjątkowy nastrój muzyką oraz dekoracjami.

Wsparcie techniczne zapewnili niezastąpieni Uczniowie: Kuba Trybal z klasy 8 D oraz Jan Rafalski z klasy 7 D.

Autor tekstu: Tymon Terczyński (kl. 8 D)

Autor zdjęć: Jan Rafalski (kl. 7 D)