21 listopada 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Uczniowie klasy 6 C, pod kierunkiem wychowawcy – Pani Katarzyny Józefowicz, przygotowali apel okolicznościowy. Przybliżyli nam historię tego święta oraz przedstawili scenki sytuacyjne, zachęcające do używania słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” (a także uwrażliwiające na potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi).

Uczniowie klasy 5 B, pod kierunkiem wychowawcy – Pani Sylwii Kondek-Zając, zaśpiewali radosne, optymistyczne piosenki: „Możesz wszystko” oraz „Tolerancja”.

Samorząd Uczniowski przygotował „Tablicę dobrych życzeń i pozdrowień” – chętne osoby mogły za jej pośrednictwem przekazać serdeczne pozdrowienia, miłe słowa dla koleżanki / kolegi / nauczyciela.

21 listopada odbył się także w naszej szkole Dzień Słuchania (wydarzenie koordynowała Pani Elżbieta Kubrak). Chętni nauczyciele oraz wolontariusze sporządzili harmonogram słuchania – zostały wyznaczone określone pory dnia, w których poszczególni nauczyciele wsłuchiwali się w problemy / rozterki uczniów (a także ich spostrzeżenia na temat szkoły, pomysły na podjęcie nowych działań / inicjatyw na terenie placówki. Nauczyciele, którzy uczestniczyli w Dniu Słuchania: Pani Dyrektor Iwona Kuźnik, Pani Elżbieta Kubrak, Pani Magdalena Polańska, Pani Sylwia Kondek-Zając, Pani psycholog Katarzyna Kowiel-Bombała.

W tym dniu na twarzach wszystkich gościł uśmiech. Duża część uczniów przyszła do szkoły ubrana na żółto, wszyscy chętnie włączali się w zaproponowane działania.

Mamy nadzieję, że Dzień Życzliwości nie będzie w naszej szkole tylko świętem obchodzonym raz w roku. Głęboko wierzymy, że życzliwy stosunek oraz szacunek do drugiego człowieka pozostaną z nami również przez wszystkie pozostałe dni.

„Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii  armii życzliwości”.

Cleveland Amory

Sylwia Kondek-Zając

Autor zdjęć: Jan Rafalski

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole: