20 grudnia 2019 roku cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach – widowisku związanym tematycznie z Bożym Narodzeniem. Uroczystość została przygotowana przez siostrę Lucynę Kałdon oraz Panią Dorotę Kiragę.

W prace nad wystąpieniem włączyli się także: Pani Magdalena Polańska, Pan Wojciech Stasik oraz Pani Hanna Kogińska-Marciniak, którym to nauczycielom serdecznie dziękujemy za dobre serce i sprawne przygotowanie uroczystości.

W trakcie trwania przedstawienia panowała bardzo miła, ciepła, świąteczna atmosfera. O wyjątkowości tego wydarzenia świadczy fakt, iż zapomnieliśmy o wszelkich podziałach (dzieci młodsze uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu razem z uczniami starszymi), nie było wyraźnie zarysowanego podziału pomiędzy aktorami na scenie a osobami na widowni. Ci ostatni współtworzyli widowisko, włączając się w śpiew. Dyrekcja oraz poszczególni nauczyciele również uczestniczyli w przedstawieniu, występując razem z uczniami.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy przygotowali uroczystość oraz widowni za świadomy, kulturalny odbiór inscenizacji.

Sylwia Kondek-Zając

Zdjęcia: Małgorzata Matraszek, Sylwia Kondek-Zając

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.