FACEBOOK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

     Sobota 23 września zapisze się w naszej pamięci jako dzień niesamowitych wrażeń. O godzinie 10.00 rozpoczął się długo wyczekiwany i przygotowywany festyn Szkoły Podstawowej nr 76. Już od samego rana nauczyciele wraz z chętnymi do pomocy uczniami przygotowywali się do imprezy. Niestety pogoda trochę popsuła szyki i część atrakcji musiała zostać przeniesiona do budynku szkoły. W poszczególnych salach i na korytarzach uczniowie i ich rodzice mogli brać udział w sportowych i logicznych konkurencjach. Nie zabrakło też zawsze chętnie odwiedzanej kawiarenki, która oferowała przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców oraz napoje. Padający deszcz i chłód sprawiły, że dużym zainteresowaniem cieszyła się gorąca grochówka i chrupiąca kiełbasa z grilla. Duża kolejka ustawiła się też do fotobudki, w której można było zrobić sobie zabawne zdjęcia. Zachmurzone niebo  i deszczowa aura mimo wszystko nie odstraszyła chętnych do udziału w atrakcjach zorganizowanych na boisku szkolnym. Odbył się mecz piłki ręcznej i unihokeja, było przeciąganie liny, gra w króla – czyli rzucanie piłką do kosza, strzelanie z łuku do tarczy, pod fachowym okiem harcerzy i wiele innych sportowych konkurencji. Mogliśmy być świadkami pokazu ratownictwa medycznego i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W czasie festynu była także okazja do oddania głosu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na projekt 607 czyli nowe boisko do piłki nożnej przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy – zaproszonym gościom, wolontariuszom, rodzicom i uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy jak zawsze zadbali o sprawny przebieg festynu. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok.

Zdjęcia wykonały: Aurelia Pietras, Zosia Czernielewska oraz Zosia Urbanowicz