^Powrót na górę
  
  
  

WYDARZENIA

3C- APEL WIELKANOCNY

Dnia 22 marca 2016 r. odbył się apel wiosenno – wielkanocny, który przygotowała klasa 3c. Wszyscy uczniowie w wiosenno – świątecznych przebraniach wprowadzili obecnych nauczycieli i uczniów w świąteczny nastrój .Klasa zaprezentowała utwory poetyckie oraz piosenki z układem tanecznym o tematyce wielkanocnej. Z pomocą rodziców, klasa przygotowała przepiękny stół wielkanocny. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy przyczynili się do powstania tego apelu. Wesołych Świąt!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z APELU

REWIA TALENTÓW 2016

REWIA TALENTÓW
22 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, odbyła się Rewia Talentów klas 1 -3. Swoje talenty prezentowali uczniowie, którzy zwycięsko przeszli eliminacje wstępne.
Byli to: Wiktoria Lemiec kl. 1d
              Kornelia Sypień kl. 1e
              Julia Kienik kl. 1c
              Emilia Migdał kl. 1a
              Maja Kowalska kl. 1a
              Jagoda Pankowska kl. 1b
              Blanka Środecka kl.2 c
              Hanna Urbanowicz kl. 2b
              Oliwia Rałowska kl. 2d
              Bartosz Zieliński kl. 2d
              Krystian Gondarz kl. 3b
              Karolina Śliwińska kl. 3c
              Julia Sosińska kl. 3c

Czytaj więcej: REWIA TALENTÓW 2016

WYCIECZKA KLASY VIA

W  dniach 11-13 maja nasza klasa była na wycieczce Pod Wieżycą koło Sobótki.

Pierwszego dnia korzystaliśmy z parku linowego oraz toru tubingowego, wszyscy świetnie sobie radzili.  Ale była zabawa!

Wieczorem przy ognisku i pieczonych kiełbaskach obmyślaliśmy plan na następny dzień.

Po śniadaniu odbyły się zajęcia ze Słowianami w Ślężańskim Grodzie, później wydobywaliśmy skamieniałości, a także braliśmy udział w czerpaniu papieru. Powstały naprawdę piękne prace!

Po „zdobyciu” Wieżycy zostaliśmy na chwilę rzeźbiarzami… wieczorem odbyła się dyskoteka.

Szkoda, że następnego dnia musieliśmy wracać…

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Z okazji Dnia Dziecka odbyły się na basenie przy ul. Racławickiej zawody pływackie dla klas drugich. Na początku sztafeta klas, czyli kolejna edycja Ligi Pływackiej – tym razem Dziecięca Sztafeta Krasnoludków Klas II. Następnym punktem w programie były starty indywidualne dziewcząt i chłopców, czyli II Zawody Indywidualne Krasnoludków Klas II.

Dzieci starały się osiągnąć jak najlepsze czasy, wychowawczynie i rodzice dopingowali dzieci a trenerzy ze stoickim spokojem koordynowali całym wydarzeniem i dokładnie zapisywali wyniki.

Klasyfikacja klas po sztafetach:

I miejsce – klasa II d

II miejsce – klasa II c

III miejsce – klasa II e

IV miejsce – klasa II b

V miejsce – klasa II a

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

UCHWALENIE KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dzisiaj 27 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 maja. Został on zorganizowany oraz wystawiony przez klasę 6c i p. Sylwiusza Czado, który od samego początku do samego końca pomagał klasie. Apel rozpoczął się dialogiem pomiędzy babcią a jej wnuczką, która pytała o różne wydarzenia historyczne, w tym o uchwalenie wspomnianej  konstytucji. Padło również pytanie o Dzień Flagi, który obchodzony jest nie tylko w Polsce, ale i też, ku mojemu zaskoczeniu, m.in w Meksyku oraz w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie prezentacje dotyczyły właśnie tych świąt patriotycznych. Apel był wzbogacony pięknym śpiewem chóru, który tworzyła klasa 6a. Nie można również zapomnieć o przepięknej grze na flażoletach, dziewczynek z klas młodszych. Szczere podziękowanie oraz gromkie brawa należą się również p. Leszkowi Stefanowskiemu, który grał na keyboardzie oraz wspierał chór. Podsumowując, dzisiejszy apel nie był zwykłym apelem, ponieważ zostało poruszone bardzo ważne dla Polski wydarzenie czyli uchwalenie Konstytucji 3 maja. Można było również dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat naszego kraju. Dziękujemy za przepiękną lekcję historii.

Michał Głąba 6B

ZOBACZ ZDJĘCIA Z APELU

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dnia 26.04.2016r. w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, przygotowany przez klasę 6a i p. Krystynę Zazulę – Sielawską. Sala ozdobiona była różnymi dekoracjami, stosownymi do tematu. Były to na przykład kartonowe drzewa, słońce, chmury i inne elementy przyrody. W trakcie prezentacji  mogliśmy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat środowiska, w którym żyjemy, ale także tego, co możemy zrobić, aby nasza planeta była czystsza. To była naprawdę pouczająca lekcja. Nie mogło także zabraknąć piosenek, były aż cztery. Zaśpiewały je dziewczynki z klasy 6a. Początkowo śpiewali tylko występujący, ale chwilę później śpiewała już „cała sala”. Swój przepiękny, solowy występ miała też Asia Knihnicka z klasy 6a. Uczniowie ładnie recytowali wiersze, narratorzy płynnie czytali przydzielone im teksty. Na koniec, głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała klasie za przygotowanie apelu. Podkreśliła jeszcze raz, jak ważne jest dbanie o czystość naszego środowiska, a co za tym idzie, również naszej szkoły. Dowiedzieliśmy się też, że prawdopodobnie niebawem rozpocznie się budowa nowego boiska przy naszej szkole, na które wszyscy oddawaliśmy głosy we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Pamiętajmy „NASZA PLANETA – NASZYM DOMEM”.

Klaudia Piotrowska klasa 6a


ZOBACZ ZDJĘCIA Z APELU

BIEG BEZ MADALU

BIEG BEZ MEDALU

02.04.2016 w Parku Wschodnim we Wrocławiu, odbył się charytatywny „Bieg bez medalu”, którego celem było zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznych wózków dla Darii i Oliwii chorych na miopatię. Organizatorzy przewidzieli trzy warianty trasy – 3,6 i 9 km.

Czytaj więcej: BIEG BEZ MADALU

DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  Dnia 21 marca o godzinie 10:00 w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyła się Rewia Talentów. Zaczęła się ona od występu kilku osób z klas 5a oraz 6a, którzy przedstawili ,,Alicję w Krainie Czarów" w języku niemieckim. Zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze. Następnie wystąpiła Amelka z klasy 4a, która zaśpiewała piosenkę ,,One Call Away". Było  przepięknie, uczniowie byli zafascynowani. Po Amelce wystąpiła jej koleżanka z klasy, która tańczyła do muzyki z  baletu „Jezioro łabędzie”. Niesamowite jest to, jak się poruszała. Potem na keyboardzie zagrała Jagoda z 4a.  Na koniec uczniowie z 6c zatańczyli irlandzki taniec średniowieczny. Bardzo ładnie go zaprezentowali. Wszyscy ubrani byli  kolorowo, dziewczynki miały wianki na głowach, a chłopcy kapelusze. Każdy poczuł klimat rozpoczynającej się wiosny.

Klaudia Piotrowska 6a


ZOBACZ ZDJĘCIA

Czytaj więcej: DZIEŃ WIOSNY

PODSUMOWANIE SPORTOWE 2015 ROKU

PODSUMOWANIE SPORTOWE 2015 ROKU

     W naszej szkole 25 lutego odbyło się Podsumowanie Sportowe roku 2015 dla uczniów klas IV - VI, które zgodnie z tradycją odbywa się od wielu już lat.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie z klasy pływackiej 6B - Aleksandra Węclewska i Dominik Marciszewski. Opowiadali oni jak przez cały miniony rok szkolny, a zarazem treningowy wyglądała praca zawodników poszczególnych dyscyplin sportowych na drodze do sukcesu, a był to niewątpliwie wielki wysiłek. Uczestnikami Balu Sportowca  byli również nasi młodsi koledzy - uczniowie klas III, którzy stoją przed wyborem podjęcia sportowej nauki w klasach sportowych  naszej szkoły. Słuchając prezentacji swoich starszych kolegów mogli w małym obiektywie zobaczyć, jak ona wygląda. W czasie imprezy każda klasa prezentowała się artystycznie, pokazy były niezwykle atrakcyjne. Sportowcy ze szczególnymi osiągnięciami zostali wyróżnieni nagrodami, każdy z nich otrzymał gratulacje, statuetkę oraz dyplom. Tradycyjnie już w czasie Podsumowania Sportowego został rozstrzygnięty plebiscyt na najsympatyczniejszego sportowca naszej szkoły. Został nim Jarema Lewicki z klasy 6C.

Wszyscy uczestnicy byli niezwykle zadowoleni ze swojego święta. Uważam, że tegoroczne podsumowanie sportowe roku wypadło znakomicie. Mocno trzymam kciuki za naszych następców, aby podobnie jak my, w przyszłym roku pokazali kolejnym rocznikom, że naprawdę warto żyć w duchu sportu.

 Powodzenia!

 Michał Głąba, uczeń klasy 6B.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PODSUMOWANIA

Zdjęcia wykonał Piotr Kunecki

ZIMOWE PÓŁKOLONIE

Wśród wielu ciekawych zajęć w czasie zimowiska organizowanego w SP 76 dzieci miały możliwość  zabawy farbami i wykazaniem się zdolnościami plastycznymi malując na płótnie.

Ogromną radość miały dzieci w czasie doświadczeń przygotowanych w Humanitarium. Mogły samodzielnie wykonać kostki zapachowe do kąpieli, poznać ciekawostki dotyczące światła, oraz mogły pobawić się różnymi urządzeniami.

Największą frajdę dzieci miały w Aquaparku, gdzie mogły szaleć do woli w wodzie. Bawiły się doskonale, co widać na zdjęciach

ZOBACZ ZDJĘCIA

PRAWA DZIECKA, BEZPIECZNE FERIE

Dnia 28. 01. 2016 r. odbył się apel, który przygotowała klasa 4c wraz z panią Izabelą Piwko, która pełni w naszej szkole rolę Rzecznika Praw Ucznia. Występ dotyczył praw dziecka i bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii. Przy wejściu każdy otrzymał karteczkę z ośmioma zasadami bezpieczeństwa, których powinniśmy przestrzegać w czasie przerwy zimowej. Podczas apelu uczniowie z klasy 4c przypomnieli dzieciom, że mają one również swoje prawa, które powinny być szanowane przez dorosłych. Pod koniec klasa 4c poprosiła innych uczniów o przeczytanie zasad bezpieczeństwa. Apel zakończył się gromkimi brawami.

                                                                                                         Julia Bialik 5a

 

 BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – ZASADY DO ZAPAMIĘTANIA

 1. Zawsze informujemy rodziców lub opiekunów, gdzie i z kim jesteśmy.

 2. Nie przebiegamy przez ulicę, przechodzimy tylko w miejscach dozwolonych

 3. Używamy elementów odblaskowych na ubraniach.

 4. Zjeżdżamy na sankach w miejscach oddalonych od jezdni.  

 5. Nie doczepiamy sanek do samochodu.                      

 6. Jazdę na łyżwach trenujemy tylko na lodowisku.

7. Nie rzucamy zbyt twardymi śnieżkami.

8. Nie strącamy zwisających z dachu sopli.

9. Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.

10. Pamiętamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić   się przed zachorowaniem na grypę.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

FLAŻOLETOWE KOLĘDOWANIE

9 stycznia 2016 r. w Katedrze Poznańskiej odbyło się XX Flażoletowe Kolędowanie „Śladami Trzech Króli”. 1700 młodych muzyków z różnych stron Polski grało na flażoletach tradycyjne polskie kolędy. Były tam też reprezentantki naszej szkoły – uczennice kl. 4a i  4c, które już trzeci rok kontynuują grę na flażolecie pod okiem p. Doroty Kiragi. Wspólne kolędowanie w najstarszej polskiej katedrze było niesamowitym przeżyciem dla wszystkich jej uczestników.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

Dnia 28 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Od godziny 17.00 do 19.30 przychodzili rodzice, którzy planują zapisać swoje dzieci do I klasy. Maluchy również im towarzyszyły. W planie Dnia Otwartego było wiele atrakcji. Można było obejrzeć przedstawienia uczniów klas starszych, między innymi: „Śpiąca królewna” oraz „Jaś i Małgosia”. Miłym akcentem były występy chóru oraz uczniów grających na flażoletach. W różnych salach zorganizowane zostały liczne wystawy, pokazy i zajęcia związane z nauką rożnych przedmiotów, np.: matematyczne lub przyrodnicze. W świetlicy szkolnej była kawiarenka, w której można było kupić przepyszne, domowe ciasta, zimne napoje oraz kawę i herbatę. Można też było spróbować zdrowych przekąsek np.: marchewek czy gruszek. Mamy nadzieję, że wszystkim gościom, zarówno rodzicom, jak i dzieciom podobało się w naszej szkole. ZAPRASZAMY DO SP 76.

Julia Paroń, Zofia Turalska, Marta Żukrowska klasa Va

 

     28 stycznia 2016 r. nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty. Przyszło naprawdę dużo osób – rodziców i dzieci. Było dużo ciekawych zajęć  nie tylko dla najmłodszych. Dla dorosłych zorganizowany został wykład, podczas którego Pani Dyrektor informowała o ofercie szkoły. Dzień Otwarty przygotowali nie tylko pracujący w szkole nauczyciele, ale także uczniowie, od klas pierwszych do szóstych. Goście mogli również uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy. Nauczyciele przyrody, matematyki i historii zorganizowali zajęcia edukacyjne, a panie od polskiego przygotowały wraz z uczniami przedstawienia teatralne. Całość uświetniły występy chóru. Miły dla uszu był popis dzieci grających na flażoletach. Zadowolenie dorosłych, jaki dzieci było widać na każdym kroku. Mam nadzieję, że właśnie te dzieci będą w przyszłym roku reprezentować naszą szkołę podczas Dnia Otwartego. ZAPRASZAMY DO SP 76.

Michał Głąba klasa VIb

ZOBACZ ZDJĘCIA

CZYTANIE NA DYWANIE

Dnia 26. 01. 2016 r. klasa 5a wraz z Panią Weroniką Więckowską wybrała się do Capitolu na Czytanie na dywanie”. Gdy przyszliśmy na miejsce okazało się, że będziemy słuchać jak Pan Marek  Kocot będzie czytał nam książkę pt.Szatan z siódmej klasy”. W Capitolu mogliśmy siedzieć  lub leżeć na dywanie. Kto chciał, mógł wygodnie rozsiąść się w fotelach w trakcie czytania.

         Widać było, że klasie podobało się Czytanie na dywanie”. Według mnie lektura była również bardzo ciekawa. Pan Marek był miły i bardzo ładnie akcentował czytaną książkę. Miłą niespodzianką była misa wypełniona cukierkami, z której wszyscy chętne się częstowali :)

Gorąco polecam '' Czytanie na dywanie''.

Ciekawostka        

Marek Kocot (ur. 24 sierpnia1971 r. w Szczecinie) – aktor, reżyser teatralny, dramaturg. Absolwent PWST we Wrocławiu. Na scenie zadebiutował rolą Anioła w spektaklu "Romans Róży" w 1992  roku na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu. W latach 2006 - 2009 roku prezenter pogody w TVP Wrocław. 

 

A to już jesień...

Jesienny apel

W piątek, 6 listopada 2015 roku klasa III b zaprezentowała

montaż słowno-muzyczny "A to już jesień...",

poświęcony tej pięknej porze roku.

Uczniowie klasy III b pod kierunkiem Pani Katarzyny Bis

przygotowali także  krótką inscenizację pt. "Jacek, Wacek i Jesień".

Przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami

oraz Pani wicedyrektor Jowita Panek.

Występ był bardzo udany i wszyscy bawili się doskonale.

Miejmy nadzieję, że taka piękna jesień zostanie z nami jak najdłużej...

Izabela Latko - Bożek

JASEŁKA 2015

22 grudnia 2015 w naszej szkole odbyły się Jasełka. W przedstawieniu wystąpiły dzieci z klas 4a, 4c i 5a. Dzieci z klas młodszych, bardzo ładnie śpiewały i grały kolędy. 

Zdjęcia z Jasełek

Finał XIII edycji akcji "Cały Wrocław czyta"

W czwartek 3 grudnia uczniowie z naszej szkoły brali udział w uroczystości zakończenia XIII edycji akcji "Cały Wrocław czyta" w Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Dzieci odebrały dyplom i nagrody za działania prowadzone na rzecz wspierania i promowania czytelnictwa, a także wzięły udział w warsztatach organizowanych w ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek. 

Nakrętkowo

W ramach współpracy z fundacją "Potrafię Pomóc" na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi nasza szkoła włączyła sie do akcji "Nakrętkowo". Zajęliśmy II miejsce pod względem ilości zebranych nakrętek (akcja cały czas trwa!). Dzięki tej fundacji, grupa dzieci ze świetlicy, a także klasy IIa, IId, IIIa z wychowawczyniami wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Razem zmieniamy świat". 

Czytaj więcej: Nakrętkowo

WYDRAPYWANKI

Prace uczniów klas VI wykonane techniką wydrapywanki. Technika ciekawa bo ostateczny wynik do końca nie jest znany…


ZOBACZ PRACE UCZNIÓW

DZIELNICA CZTERECH ŚWIATYŃ

W  piątek 13 listopada klasa 5a wybrała się do Dzielnicy Czterech Świątyń, która położona jest w centrum Wrocławia, pomiędzy ulicami: Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica oraz św. Mikołaja. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie w tak bliskim sąsiedztwie (około 300 metrów) znajdują się kościoły ewangelicki, katolicki, prawosławny i synagoga.

            Jako pierwszy odwiedziliśmy rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, gdzie modlą się katolicy. Budynek liczy sobie przeszło 300 lat, a przy nim znajduje się zakon paulinów. Wewnątrz kościoła mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych obrazów i rzeźb.

Czytaj więcej: DZIELNICA CZTERECH ŚWIATYŃ

SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dnia 05.11.2015 r. klasa 5a wybrała się do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, która znajduje się w Rynku na spotkanie z pisarzem - panem Andrzejem Żakiem.

     Gdy dotarliśmy na miejsce, pisarz opowiedział nam o swojej książce zatytułowanej "Kapelusz kapitana Drake'a". Po tej prezentacji pan Żak przedstawił nam niektóre ze swoich pozostałych książek.

W dalszej części spotkania uczniowie zadawali pytania autorowi. Chcieli np. dowiedzieć się ile książek ma on w swoim dorobku, dlaczego zajął się pisaniem i skąd czerpie pomysły do swojej twórczości. Na koniec spotkania prawie wszyscy uczestnicy otrzymali od pana Andrzeja Żaka autografy, które rozdawał podpisując się na zakładkach do książek, które każdy mógł sobie zabrać ze stojącego na sali stolika.

     Po wyjściu z biblioteki wraz z panią wychowawczynią p. Weroniką Więckowską, udaliśmy się na przystanek tramwajowy. Po drodze mijaliśmy kilka krasnali wrocławskich. Uważam, że spotkanie z pisarzem było bardzo ciekawe.

Julia Bialik klasa 5a

 

 

Czytaj więcej: SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Niepodległa

We wtorek, 10 listopada uczniowie klas I - III  

uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

wspólnym śpiewem pieśni patriotycznej „My, Pierwsza Brygada…”

Uczniowie klasy II a przypomnieli burzliwą historię

naszej Ojczyzny, która po 123 latach niewoli,

w 1918 roku odzyskała wolność i niepodległość.

Mały Samorząd

Spotkanie z Inspektorami Transportu Drogowego

W dniu 21.09.2015  inspektorzy WITD we Wrocławiu

spotkali się z dziećmi z klasy 2d.

Tematem spotkania było propagowanie przez ITD

zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

oraz w trakcie jazdy na rowerze i rolkach.

Wspólnie z p. I. Latko-Bożek przeprowadzono lekcję mającą na celu

zweryfikowanie wiedzy uczniów

z zakresu praktycznego zastosowania znaków drogowych.

Jak zawsze największą atrakcją

były wspólne zdjęcia i możliwość  szczegółowego poznania pojazdu ITD

wraz z prezentacją sygnałów akustycznych.

 Izabela Latko - Bożek

APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

     Dzisiaj, 10.11.2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Przedstawienie przygotowała klasa 4a wraz ze swoją wychowawczynią p. Mirosławą Boluk. W czasie występu dzieci opowiadały o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Chór, pod kierunkiem p. Leszka Stefanowskiego, przepięknie śpiewał śpiewał pieśni narodowe i patriotyczne, takie jak: „Legiony” czy „Piechota”. Wszyscy uczniowie, a także nauczyciele włączali się do wspólnego śpiewu, więc zrobiło się bardzo radośnie. Odświętnego klimatu dodały nasze stroje galowe przyozdobione biało-czerwonymi kotylionami. Podczas apelu jedna z dziewczynek z klasy 4a pięknie zagrała na keyboardzie, a inne dziewczynki z tej samej klasy dały koncert  flażoletowy. Apel zakończyła pani Dyrektor dziękując występującym i przypominając nam o jutrzejszym święcie  i Paradzie Niepodległości w Rynku.

                                                                                                                      Hanna Pięta kl.5a

 

Dnia 10.11.2015 r. odbył się apel z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości. Klasa 4a wraz ze swoją wychowawczynią panią Mirosławą Boluk, która jest nauczycielką historii, przygotowała program artystyczny.

            Około godz. 11:05 wszystkie klasy 4-6 zebrały się na sali gimnastycznej. W czasie apelu chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne. Klasa 4a przypomniała nam o różnych wydarzeniach z historii Polski, które przyczyniły się do odzyskania wolności. Pod koniec apelu pani Dyrektor i pani Magdalena Polańska przypomniały o środowej Paradzie Niepodległości. Na zakończenie wszyscy obecni na sali odśpiewali wraz z chórem pieśń „Legiony”. Uważam, że apel był bardzo ciekawy, wzruszający i uroczysty.

Julia Bialik kl.5a

CAŁY WROCŁAW CZYTA

W piątek 2 października w ramach akcji "Cały Wrocław czyta" dzieci z naszej szkoły wzięły udział w uroczystości otwarcia 13 skrzynki bookcrossingowej na Placu Nowy Targ. Współorganizatorem wydarzenia było Wrocławskie Centrum Seniora, dlatego motywem przewodnim spotkania były liście dębu (symbol Centrum).

 

Czytaj więcej: CAŁY WROCŁAW CZYTA

WYCIECZKA KLAS 1A i 1D DO KRYSZTAŁOWIC

Dnia 15 października klasy 1a i 1d pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kryształowicach, na Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały tam, barwnie opowiedzianą historię ziemniaka, wzięły udział w warsztatach decoupagu, a także rywalizowały w konkurencjach sportowych z ziemniakami w roli głównej. Pomimo chłodnej pogody wszyscy doskonale się bawili, a na koniec mogli skosztować ziemniaków upieczonych w  ognisku.


ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13.10.2015 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Nauczyciela. Gdy wszystkie klasy zebrały się na sali gimnastycznej, wyznaczone dzieci z klasy IA oraz IB przywitały nas miłymi słowami. Po przemowie klasa VD zaczęła swój występ. W czasie jego trwania wszyscy się śmiali, gdyż był on bardzo zabawny. Chór podczas apelu śpiewał piosenkę pt. "Przepraszamy" i, wraz z innymi klasami, hymn szkoły. Na zakończenie zaśpiewaliśmy "Wędruj z nami." Uważam, że apel był bardzo dobrze zorganizowany.

Życzymy naszym Nauczycielom wszystkiego najlepszego!

Julia Bialik klasa 5a      

ZOBACZ FOTO

HURA, MAMY BOISKO

HURA!!!!!

Mamy boisko marzeń!!!

WYGRALIŚMY!!!

Wielkie podziękowania kierujemy do naszych kochanych
Uczniów, Rodziców i Nauczycieli oraz ich Rodzin,
którzy poświęcili czas, energię i oddali serce dla słusznej sprawy.
Dziękujemy tym ponad pięciu tysiącom osób, które oddały głos na projekt numer 803!

DZIĘKUJEMY

HUMANITARIUM

Dnia 12 października klasy szóste wybrały się na wycieczkę do wrocławskiego humanitarium. Klasa 6b wsiadła do autokaru już o godzinie 7:30.

W humanitarium zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich miała przyjmność uczestniczyć w zajęciach związanych z optyką, które odbywały się w ,,labiryncie’’.  Najpierw dowiedzieliśmy się o świetle, następnie  mogliśmy przejrzeć się w krzywych lustrach, dowiedzieć się na czym polegają złudzenia optyczne, zobaczyć, jak działają soczewki, czy wejść do krzywego pokoju, w którym nie lada wyczynem było utrzymać się na nogach. W tym czasie druga grupa uczestniczyła w zajęciach chemicznych w laboratorium. Ich celem było zdobycie informacji na temat skali PH. Pierwszym ich zadaniem było wyciśnięcie soku z cytryny, a następnie dolanie do niego wywaru z czerwonej kapusty. Byliśmy świadkami,  jak wywar może zmienić kolor na zielony, a po dodaniu jeszcze wielu innych składników na różowy czy fioletowy. Po skończeniu tych warsztatów grupy zamieniły się tematami zajęć. Po tym dostaliśmy 45 minut czasu wolnego. Mogliśmy wtedy zwiedzić resztę wystawy humanitarium, która znajdowała się przy samym wejściu do budynku. Znajdował się tam również barek z bardzo zdrową żywnością,  którą wielu z nas zakupiło. Wypiliśmy pyszne smoothie  owocowe, zjedliśmy tosty i płatki owsiane z owocami.

Wycieczka chyba każdemu się podobała. Dziękujemy, że mogliśmy doświadczyć nowej wiedzy w tak miły sposób i mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni klasowy wyjazd.

Ola Węclewska, Ola Dutkowiak  klasa 6b

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

WIZYTA W RADIU RAM

Redakcja Radia RAM, w ramach akcji "Cały Wrocław czyta", zaprosiła mnie wraz z p. Pauliną Olinowicz i p. Katarzyną Kmiecińską na "Rozmowę dnia" 7 października. Był to mój pierwszy raz w radiu i trochę się stresowałam. Gdy dotarłyśmy na miejsce, poszłyśmy korytarzem do sali nagrań. Tam serdecznie przyjęła nas p. Monika Jaworska, prowadząca audycję. Po chwili weszłyśmy do studia. Były tam cztery mikrofony, dwa monitory i mnóstwo przycisków. Było bardzo przyjemnie. Rozmawiałyśmy m.in. o czytaniu dzieciom, o trzynastej skrzyneczce bookcrossingowej otwartej na Placu Nowy Targ, o akcji "Kraina Czarów" w naszej szkole. Finałem tej rozmowy był fragment książki "Mikołajek i inne chłopaki", który przeczytałam. Przed wyjściem dostałyśmy prezent: torbę, dwie bransoletki, koszulkę i broszkę. Pani ze studia zrobiła nam pamiątkowe zdjęcia. Bardzo podobało mi się w radiu. To było niesamowite przeżycie i wspaniała przygoda. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję pojawić się w radiu.

Karolina Dziurkowska, kl. 4a

WYCIECZKA KLASY 3C DO BIELAWY

6 października 2015r. Byliśmy na wycieczce w Międzynarodowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej Szkoła Leśna w Bielawie. Uczestniczyliśmy w zajęciach pt. ,,Pszczoły i owady". W strojach pszczelarskich poszliśmy do lasu obejrzeć pasiekę. Degustowaliśmy też miód. Urządziliśmy polowanie na owady. Swoje zdobycze oglądaliśmy przez szkło powiększające, a słuchawkami słuchaliśmy co mają nam do powiedzenia. To była wspaniała lekcja. Koniecznie wybierzcie się do Bielawy.  POLECAMY KLASA 3c!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI.

ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ SZKOŁO!

Pierwszego września pełni radości, energii do pracy i chętni do spotkań ze swoimi rówieśnikami oraz nauczycielami uczniowie SP76 powitali nowy rok szkolny 2015/2016:

klasy IV - VI o godzinie 8:30, klasy II - III o godzinie 9:15
a najmłodsi, którzy po raz pierwszy usłyszeli szkolny dzwonek o godzinie 11:00

Wszystkich zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Iwona Kuźnik życząc wielu sukcesów i radości w pracy i nauce.

Atmosfera była gorąca nie tylko z uwagi na upalną pogodę, ale także emocje, uściski i wspólne rozmowy, którym nie było końca.

Opracowanie :
Joanna Babiak i Weronika Więckowska


ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

TYDZIEŃ RUCHU

W dniach 21.09.2015 – 25.09.2015  uczniowie szkoły uczestniczyli w TYGODNIU RUCHU współorganizowanym  przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Tydzień Ruchu to część europejskiej kampanii, realizowanej w prawie 40 krajach. Jej celem jest zachęcenie do aktywności fizycznej jak największej liczby Europejczyków.    W Polsce akcja odbywa się po raz trzeci, we Wrocławiu już po raz siódmy.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ RUCHU

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

14 października 2015 r. odbyło się pasowanie na ucznia. W pierwszej grupie pasowane zostały dzieci z klas 1A i 1D. W drugiej turze do pasowania przystąpili uczniowie z klas 1B, 1C i 1E. Pani Dyrektor, na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, wręczyła każdemu dziecku tarczę szkoły. Starsi koledzy i koleżanki z klas szóstych obdarowali maluch słodkimi upominkami.

PASOWANIE KLAS 1A i 1D                                         PASOWANIE KLAS 1B, 1C i 1E

ZOBACZ ZDJĘCIA

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI - 2015


    Dnia 22 września 2015r w naszej szkole odbył się XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki 2015. Program dnia zawierał zajęcia pt.: ,,Małe Światy Układu Słonecznego’’, ,,Jak mówią rośliny’’, ,,Chemiczne Rewolucje’’, oraz ,,Biomonitoring aktywności fizycznej dzieci i młodzieży’’.

            My, uczennice klasy VI b miałyśmy przyjemność uczestniczenia tylko w niektórych zajęciach. Wraz z nami, dzieci z klasy V b o godzinie 10:45 brały udział w zajęciach przyrodniczych pt. ,,Jak mówią rośliny’’. Klasa ta podzieliła się na 2 grupy. Każda z nich musiała wykonać doświadczenie polegające na dopasowaniu roślin do odpowiedniej grupy ich występowania: wodnej lub lądowej. Na początku lekcji odbyła się prezentacja multimedialna na temat eko-systemu i roślin. Zajęcia niestety mijały bardzo szybko. Atmosfera była bardzo przyjemna. Najważniejsze jest to, że my i nasi koledzy bardzo dużo się dowiedzieliśmy o roślinach. Należy również dodać, że uczniowie piątej klasy świetnie poradzili sobie z doświadczeniem, co przyznały Panie prowadzące.

            Następne zajęcia, w których uczestniczyłyśmy były zajęciami z chemii i nosiły tytuł ,,Chemiczne Rewolucje’’. Pierwsze hasło, które usłyszeliśmy po przywitaniu się z nowymi Paniami to: ,,chemiczna roślinka’’. Jak się okazało ,,chemiczną roślinką’’ była sól, lecz nie kuchenna. Sole chemiczne były w najróżniejszych kolorach. Lektorki przygotowały słoiczek, w którym była woda wymieszana ze szkłem wodnym. Po wsypaniu pomarańczowej i turkusowej soli do przygotowanej mikstury, można powiedzieć, że zastygły one w wodzie. Pod koniec lekcji mogłyśmy dostrzec, że sole bardzo widocznie urosły, w tak szybkim tempie i rzeczywiście wyglądały jak prawdziwa, choć kolorowa roślinka… Podczas zajęć mogliśmy obejrzeć również tzw. ,,(chemiczne) Kuchenne Rewolucje’’. Podczas nich jedna z Pań mieszała rozmaite składniki, z których powstawały pokarmy, wyglądem przypominające jedzenie czy picie. Mogliśmy dostrzec np.: kisiel, mleko, wino czy piwo. Na lekcji zaobserwowaliśmy również wulkan, parujący w cylindrze suchy lód czy wybuch piany.

            To już wszystkie zajęcia, w których my miałyśmy wielką przyjemność uczestniczyć. Wszystkie bardzo nam się podobały, a atmosfera lekcji była bardzo przyjazna. Pragniemy podziękować, że mogłyśmy doświadczyć nauki w tak przyjemny sposób.

Emilia Hellak, Aleksandra Dutkowiak, Aleksandra Węclewska

Czytaj więcej: DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI - 2015

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!