E-DZIENNIK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZEBRANIA

Zebrania z rodzicami I - III, 13 marca 2018r. Zebrania z rodzicami IV - VII, 14 marca 2018r. Zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

W piątek 23 września w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wybudowanego dzięki WBO (Wrocławski Budżet Obywatelski). Na otwarcie przybyło wiele ważnych osobistości, pojawili się m.in.

Małgorzata Zawada – Radna Rady Miejskiej Wrocławia

Dariusz Jędryczek -  Dyrektor Centrum Usług Informatycznych

Olga Raduchowska – Kierownik Działu Projektów i Infrastruktury Oświatowej

Krzysztof Bielański  - Lider Projektu, Radny Osiedla Powstańców Śląskich

Paweł Dąbrowski – Prezes firmy Dabro-Bau

Krzysztof Turkiewicz – Dyrektor firmy SIGMA

Magdalena Krysiak – Dział Projektów i Infrastruktury Oświatowej

Mirosław Gajda – Zarząd Inwestycji Miejskich

Bogusław Mirowski - Zarząd Inwestycji Miejskich

 oraz pan Witold Kalisz.

   Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez panią dyrektor, następnie uczniowie z klas 6 i 5 zorganizowali pokaz mody sportowej, pokazali oni stroje dla dziewczyn do gry w siatkówkę, dla chłopców do gry piłkę ręczną i nożną oraz stroje codzienne dla pływaków. Po pokazie absolwenci naszej szkoły oraz ich znajomi z klubu rozegrali pełny emocji mecz piłki ręcznej.

   Uroczystość ta  pomimo tego, że nie trwała zbyt długo była bardzo interesująca. Bardzo cieszymy się  z nowego boiska i dlatego w imieniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców chciałabym podziękować wszystkim głosującym na nasz projekt.

 Jagoda Styburska kl.6a

       Od niedawna Szkoła Podstawowa nr 76 może się pochwalić nowym boiskiem, które mamy dzięki ponad 5000 głosów zebranych we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani perspektywą nowego, ładnego boiska.  23 września odbyło się jego oficjalne otwarcie. Niektórzy włożyli w przygotowanie tego dnia szczególnie dużo pracy. Jedni pompowali balony, inni uczyli się swoich kwestii, a także, jak nasi sportowi modele, szykowali stroje. Na uroczystości 23 września zebrali się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po wygłoszeniu mowy powitalnej przez Panią Dyrektor, na środek wkroczyli nasi komentatorzy oraz modele, którzy zaprezentowali stroje sportowe do różnych dyscyplin. Nie obyło się również bez wręczenia nagród, szczególnie zaangażowanym w powstanie tego miejsca, gościom. Po przecięciu wstęgi odbył się pierwszy oficjalny mecz piłki ręcznej. Choć niektóre balony zniknęły całkiem przypadkiem, nie ulotniła się dobra atmosfera ani zapał wszystkich obecnych. Otwarcie nowego boiska odbyło się w przyjemnej atmosferze. Myślę, że będzie to centrum sportowe naszej szkoły.

 Ewa Musztyfaga VId