FACEBOOK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZAPISY DO KLAS IV

Szkoła prowadzi rekrutację do kas IV o profilu PŁYWANIE, PIŁKA NOŻNA oraz INNOWACJĄ MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNĄ

Pierwszego  czerwca w Dzień Dziecka nasza klasa pojechała na poligon wojskowy. W planach mieliśmy przejście po moście linowym. Nie było to wcale łatwe. Wszyscy zostali odpowiednio zabezpieczeni przez instruktora, ale nie każdy dotarł do celu. Mimo wszystko było fantastycznie. Wszyscy, którzy przechodzili, byli zachwyceni. Było również ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. Mogliśmy także napić się gorącej czekolady. Po uczcie poszliśmy bawić się na placu do paintballa. Było tam dużo kryjówek. Następnie prowadzący zajęcia zawołał nas na budowanie szałasów z gałęzi. Szałas naszej klasy był ogromny! Musieliśmy go potem zniszczyć. Od razu poszliśmy strzelać z karabinu do paintbola. Całkiem nieźle nam szło trafianie do celów. Po zabawach otrzymaliśmy dyplomy i podręczne latarki. To było nasze wyjście na Poligon, jedno z najlepszych do tej pory.

Marta Żukrowska 6a

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA W 6A

SUKCES ZESPOŁU FLAŻOLETOWEGO !

21 marca 2017r. zespół flażoletowy naszej szkoły w składzie : Maja Kowalska 2a, Malwina Matuszkiewicz 2a, Zuzanna Sławska 2a, Zuzanna Romanowska 2a, Hanna Birkmann 2a, Szymon Marczyński 2a, Alicja Karp 5a, Karolina Dziurkowska 5a, Olga Szabat 5a, Wiktoria Zyber 5a i  Zuzanna Jędraszczyk 5a, wziął udział w regionalnych eliminacjach do Dolnośląskiej Gali Talentów i uzyskał nominację. Dzięki niej nasz zespół wystąpi 30 maja w Świdnicy podczas VII Dolnośląskiej Gali Talentów. Gratulujemy !!!

WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ PRZY ULICY SZTABOWEJ – 21. 03. 2017r.

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sztabowej na zajęciach, które prowadziła pani Asia. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto czytać i co najchętniej czytamy. Rysowaliśmy okładki wybranych przez siebie książek. Ja wybrałem „Krzyżaków”, tak jak większość chłopców. W bibliotece było bardzo fajnie, polecam wszystkim takie zajęcia.

                                                                                              Iwo Pawłowicz, kl. Va

Czytaj więcej: WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W dniach 19-20 maja 2017r. zawodnicy klas IVB, VB, VIB wraz z trenerami Anną Bergel-Pajda i Pawłem Olejnikiem wzięli udział w zawodach Drużynowego Wieloboju Pływackiego dzieci 10-11 lat w Nowej Rudzie.

W zawodach wystartowało ponad 200 pływaczek i pływaków z 22 klubów Dolnego Śląska.

32 osobowa reprezentacja uczniów wywalczyła 3 miejsce w punktacji drużynowej.

Wśród medalistów znaleźli się:

Michalina Głowiak

1 miejsce na 50m stylem grzbietowym

1 miejsce na 100m stylem zmiennym 

2 miejsce na 50m stylem dowolnym

4 miejsce w ogólnej klasyfikacji dziewcząt 10 letnich

Mateusz Mielcarek

1 miejsce na 100m stylem klasycznym

Jan Pepłowski

1 miejsce na 200m stylem zmiennym

3 miejsce na 200m stylem dowolnym

3 miejsce w ogólnej klasyfikacji chłopców 11 letnich

Sztafeta dziewcząt

3 miejsce 4x50m stylem zmiennym w składzie Aleksandra Bogulak, Jagoda Banasik, Aleksandra Karczmarczyk, Oliwia Mikołajczyk

3 miejsce 4x50m stylem dowolnym w składzie Jagoda Banasik, Joanna Kienik, Aleksandra Karczmarczyk, Oliwia Mikołajczyk

Sztafeta chłopców

2 miejsce 4x50m stylem zmiennym w składzie Adrian Worobij, Jan Pepłowski, Mateusz Mielcarek, Jan Szarek

2 miejsce 4x50m stylem dowolnym w składzie Jan Pepłowski, Marcin Popiel, Adrian Worobij, Jan Szarek

Całej drużynie oraz trenerom gratulujemy uzyskania dobrych rezultatów.

Szczegółowe wyniki z zawodów można znaleźć na stronie:

http://megatiming.pl/contest/399ee48a-3d0b-4795-a4e4-782c5a7b259e

Czytaj więcej: DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI

26 maja 2017 roku w ramach obchodów 70-lecia sekcji piłki nożnej WKS Śląsk Wrocław uczestniczyliśmy w Turnieju „Pograj na Olimpijskim”. W rozgrywkach piłki nożnej uczestniczyły 3 dziesięcioosobowe drużyny z klasy 3e, 4a, 4c. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki dzielnie walczyli o zwycięstwo. Imprezę swą obecnością uświetnił Janusz Sybis – wychowanek Śląska Wrocław grający w tym klubie nieprzerwanie przez czternaście sezonów. Pan Janusz zdobył dla Śląska Wrocław sto dziewięć bramek, w tym sześćdziesiąt jeden w ekstraklasie. 

Co prawda nie udało nam się wygrać Turnieju, ale bawiliśmy się na terenie świeżo wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego, który na co dzień będzie służył żużlowcom i futbolistom amerykański, a latem stanie się areną zmagań sportowców na The World Games 2017.

Reprezentanci klas grali w piłkę nożną, a ich koleżanki i koledzy dzielnie kibicowali, jak przystało na uczniów szkoły z klasami sportowymi.

Czytaj więcej: Obchody 70- lecia WKS Śląsk Wrocław

Dnia 08.05.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu im. I Armii Wojska Polskiego. O godzinie 8:15 uczniowie zebrali się na podwórku szkolnym, rozłożyli swoje namioty i koce na trawnikach. Następnie odbył się apel, na którym każda klasa dostała kopertę z zadaniami do wykonania. Jednym z nich było napisanie listu do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, która ma tego samego patrona. Korespondencja do naszych kolegów znad morza została nadana na poczcie.

Kolejnym zadaniem, jakie mieliśmy do wykonania było dopisanie czwartej zwrotki do naszego hymnu szkolnego. Jak się okazało nie było to zbyt proste, ale w końcu powstała całkiem ciekawa rymowanka. Następnie kolejne klasy udawały się do parku przy ul. Wróbla, gdzie skorzystaliśmy z ustawionych tam przyrządów do ćwiczeń.

Po wykonaniu wszystkich zadań mieliśmy czas, aby odpocząć. Była również możliwość zjedzenia ciepłego posiłku oraz napicia się wody. Około godziny 13:00 wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Uważam, że tegoroczny Dzień Patrona Szkoły można uznać za bardzo ciekawy i udany. Mile spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

Julia Bialik klasa 6a

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRONA 2017