^Powrót na górę
  
  
  

Wydarzenia 2016/2017

DZIEŃ DZIECKA W 6A

Pierwszego  czerwca w Dzień Dziecka nasza klasa pojechała na poligon wojskowy. W planach mieliśmy przejście po moście linowym. Nie było to wcale łatwe. Wszyscy zostali odpowiednio zabezpieczeni przez instruktora, ale nie każdy dotarł do celu. Mimo wszystko było fantastycznie. Wszyscy, którzy przechodzili, byli zachwyceni. Było również ognisko, w którym piekliśmy kiełbaski. Mogliśmy także napić się gorącej czekolady. Po uczcie poszliśmy bawić się na placu do paintballa. Było tam dużo kryjówek. Następnie prowadzący zajęcia zawołał nas na budowanie szałasów z gałęzi. Szałas naszej klasy był ogromny! Musieliśmy go potem zniszczyć. Od razu poszliśmy strzelać z karabinu do paintbola. Całkiem nieźle nam szło trafianie do celów. Po zabawach otrzymaliśmy dyplomy i podręczne latarki. To było nasze wyjście na Poligon, jedno z najlepszych do tej pory.

Marta Żukrowska 6a

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA W 6A

SUKCES ZESPOŁU FLAŻOLETOWEGO !

SUKCES ZESPOŁU FLAŻOLETOWEGO !

21 marca 2017r. zespół flażoletowy naszej szkoły w składzie : Maja Kowalska 2a, Malwina Matuszkiewicz 2a, Zuzanna Sławska 2a, Zuzanna Romanowska 2a, Hanna Birkmann 2a, Szymon Marczyński 2a, Alicja Karp 5a, Karolina Dziurkowska 5a, Olga Szabat 5a, Wiktoria Zyber 5a i  Zuzanna Jędraszczyk 5a, wziął udział w regionalnych eliminacjach do Dolnośląskiej Gali Talentów i uzyskał nominację. Dzięki niej nasz zespół wystąpi 30 maja w Świdnicy podczas VII Dolnośląskiej Gali Talentów. Gratulujemy !!!

WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ PRZY ULICY SZTABOWEJ – 21. 03. 2017r.

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sztabowej na zajęciach, które prowadziła pani Asia. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto czytać i co najchętniej czytamy. Rysowaliśmy okładki wybranych przez siebie książek. Ja wybrałem „Krzyżaków”, tak jak większość chłopców. W bibliotece było bardzo fajnie, polecam wszystkim takie zajęcia.

                                                                                              Iwo Pawłowicz, kl. Va

Czytaj więcej: WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI

W dniach 19-20 maja 2017r. zawodnicy klas IVB, VB, VIB wraz z trenerami Anną Bergel-Pajda i Pawłem Olejnikiem wzięli udział w zawodach Drużynowego Wieloboju Pływackiego dzieci 10-11 lat w Nowej Rudzie.

W zawodach wystartowało ponad 200 pływaczek i pływaków z 22 klubów Dolnego Śląska.

32 osobowa reprezentacja uczniów wywalczyła 3 miejsce w punktacji drużynowej.

Wśród medalistów znaleźli się:

Michalina Głowiak

1 miejsce na 50m stylem grzbietowym

1 miejsce na 100m stylem zmiennym 

2 miejsce na 50m stylem dowolnym

4 miejsce w ogólnej klasyfikacji dziewcząt 10 letnich

Mateusz Mielcarek

1 miejsce na 100m stylem klasycznym

Jan Pepłowski

1 miejsce na 200m stylem zmiennym

3 miejsce na 200m stylem dowolnym

3 miejsce w ogólnej klasyfikacji chłopców 11 letnich

Sztafeta dziewcząt

3 miejsce 4x50m stylem zmiennym w składzie Aleksandra Bogulak, Jagoda Banasik, Aleksandra Karczmarczyk, Oliwia Mikołajczyk

3 miejsce 4x50m stylem dowolnym w składzie Jagoda Banasik, Joanna Kienik, Aleksandra Karczmarczyk, Oliwia Mikołajczyk

Sztafeta chłopców

2 miejsce 4x50m stylem zmiennym w składzie Adrian Worobij, Jan Pepłowski, Mateusz Mielcarek, Jan Szarek

2 miejsce 4x50m stylem dowolnym w składzie Jan Pepłowski, Marcin Popiel, Adrian Worobij, Jan Szarek

Całej drużynie oraz trenerom gratulujemy uzyskania dobrych rezultatów.

Szczegółowe wyniki z zawodów można znaleźć na stronie:

http://megatiming.pl/contest/399ee48a-3d0b-4795-a4e4-782c5a7b259e

Czytaj więcej: DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI

Obchody 70- lecia WKS Śląsk Wrocław

26 maja 2017 roku w ramach obchodów 70-lecia sekcji piłki nożnej WKS Śląsk Wrocław uczestniczyliśmy w Turnieju „Pograj na Olimpijskim”. W rozgrywkach piłki nożnej uczestniczyły 3 dziesięcioosobowe drużyny z klasy 3e, 4a, 4c. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki dzielnie walczyli o zwycięstwo. Imprezę swą obecnością uświetnił Janusz Sybis – wychowanek Śląska Wrocław grający w tym klubie nieprzerwanie przez czternaście sezonów. Pan Janusz zdobył dla Śląska Wrocław sto dziewięć bramek, w tym sześćdziesiąt jeden w ekstraklasie. 

Co prawda nie udało nam się wygrać Turnieju, ale bawiliśmy się na terenie świeżo wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego, który na co dzień będzie służył żużlowcom i futbolistom amerykański, a latem stanie się areną zmagań sportowców na The World Games 2017.

Reprezentanci klas grali w piłkę nożną, a ich koleżanki i koledzy dzielnie kibicowali, jak przystało na uczniów szkoły z klasami sportowymi.

Czytaj więcej: Obchody 70- lecia WKS Śląsk Wrocław

DZIEŃ PATRONA 2017

Dnia 08.05.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu im. I Armii Wojska Polskiego. O godzinie 8:15 uczniowie zebrali się na podwórku szkolnym, rozłożyli swoje namioty i koce na trawnikach. Następnie odbył się apel, na którym każda klasa dostała kopertę z zadaniami do wykonania. Jednym z nich było napisanie listu do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, która ma tego samego patrona. Korespondencja do naszych kolegów znad morza została nadana na poczcie.

Kolejnym zadaniem, jakie mieliśmy do wykonania było dopisanie czwartej zwrotki do naszego hymnu szkolnego. Jak się okazało nie było to zbyt proste, ale w końcu powstała całkiem ciekawa rymowanka. Następnie kolejne klasy udawały się do parku przy ul. Wróbla, gdzie skorzystaliśmy z ustawionych tam przyrządów do ćwiczeń.

Po wykonaniu wszystkich zadań mieliśmy czas, aby odpocząć. Była również możliwość zjedzenia ciepłego posiłku oraz napicia się wody. Około godziny 13:00 wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Uważam, że tegoroczny Dzień Patrona Szkoły można uznać za bardzo ciekawy i udany. Mile spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

Julia Bialik klasa 6a

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRONA 2017

Wycieczka do Hydropolis

     Dnia 24 kwietnia 2017 roku klasa 4c pod opieką wychowawczyni - Pani Jolanty Szkrobol oraz Pani Weroniki Więckowskiej pojechała do Hydropolis. Wycieczka w obie strony odbyła się komunikacją miejską.

Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem - Panem Wojciechem, który oprowadził nas po muzeum. Dzięki opowieściom opiekuna dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy ściśle związanych z wodą na Ziemi.

     Słuchając i ucząc się jednocześnie zwiedzaliśmy poszczególne sale w Hydropolis. Mieliśmy możliwość podziwiania takich wystaw jak m. in. :

Stan Wody, Miasto i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Strefa Relaksu, Ocean Życia i Głębiny.

Wycieczkę uważam za udaną, mimo że miała charakter wyłącznie edukacyjny.

Umiejętnie połączono naukę z zabawą tak, by nikt się nie nudził i, aby w łatwy, i przyjemny sposób przyswoił przekazywaną w muzeum wiedzę.

Hydropolis to bardzo interesujące miejsce, które na pewno odwiedzę ponownie.

Gabrysia Hodura klasa 4c

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12, 13 LAT.

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat

Nowa Ruda, 24 - 25.03.2017

W dniach  24-25 marca 2017 r., zawodnicy z kl. VI B, pod okiem Trenerki Pani Ani Wereszczyńskiej,   wzięli udział w I Rundzie  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Nowej Rudzie.

Dla młodych zawodników WKS Śląsk Wrocław są to najważniejsze zawody w sezonie 2016/2017.

W punktacji drużynowej zarówno 12-latków jak i 13-latków uplasowaliśmy się na TRZECIM miejscu!!!

Dorobek medalowy poszczególnych zawodników był następujący:

ZAREMBA Adam –  I miejsce, medal złoty, 100 m. stylem dowolnym, I miejsce, medal złoty 400 m. stylem dowolnym,  I miejsce, medal złoty, 100 m. stylem motylkowym oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej 12-latków.

JAWORSKI Marcel –  I miejsce, medal złoty, 100 m. stylem grzbietowym, II miejsce, medal srebrny, 200 m. stylem grzbietowym, II miejsce, medal srebrny, 100 m. stylem dowolnym,

Wysokie miejsca zajęli również:

RUSIN Hubert – VI miejsce 200 m. stylem klasycznym

Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej: MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12, 13 LAT.

Pokaz talentów 2017 r.

21 marca w naszej szkole odbyła się Wiosenna Rewia Talentów. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby podziwiać występy uczniów, które wzbudziły wielki entuzjazm publiczności. Swoje talenty zaprezentowało aż 17 uczniów: Kamil Kunecki, Marysia Kabzińska, Dominika Stefaniak, Krystian Gontarz, Michalina Wzorek, Zosia Lewandowska, Kuba Trybal, Dominika Wnęk, Karolina Świeca, Kuba Morawicki, Iga Kucypera, Zosia Turalska, Maciek Limanowski, Karolina Śliwińska, Weronika Jaszczak, Natalia Motyka, Ola Kempińska, Oliwier Janczak, Klaudia Strzelecka i Marcelina Mrozek.
Całe przedstawienie poprzedził skecz uczniów z kl. 6b i 6d odnośnie Dnia Wagarowicza :)

Mamy nadzieję, że pokaz zachęci nieodkryte jeszcze talenty do ujawnienia się w przyszłym roku :)

Czytaj więcej: Pokaz talentów 2017 r.

Wspólne robienie ozdób z masy solnej w klasie 0

We wtorek 20 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie integrujące rodziców z dziećmi, w trakcie którego wspólnie lepiliśmy ozdoby z masy solnej. Gwiazdki, choinki, bałwanki, serduszka, renifery - to tylko niektóre kształty, które upiększone cekinami i brokatem ozdobią tegoroczne choinki. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Laury za pomoc w przygotowaniach, a także wszystkim, którzy spędzili z nami wesołe popołudnie!

Czytaj więcej: Wspólne robienie ozdób z masy solnej w klasie 0

MAŁY MISTRZ

Uczniowie klasy I b ciężko trenują co tydzień na lekcjach WF pod czujnym okiem wychowawczyni p. Grażyny Ostrowskiej według instrukcji nauczyciela wychowania fizycznego p. Jowity Panek. Zdobywają sprawności mistrzowskie realizując projekt „Mały Mistrz”, którego główną ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza

Czytaj więcej: MAŁY MISTRZ

MIASTO PRZYSZŁOŚCI

MIASTO PRZYSZŁOŚCI

     W środę 7 grudnia,  na lekcji polskiego nasza klasa udała się do sali gimnastycznej, aby obejrzeć prezentacje o Wrocławiu w przyszłości, którą przygotowały klasy IV a i VI c pod kierunkiem Pani Polańskiej.

     Gdy już wszyscy się zebrali, pani wytłumaczyła wszystkim, co będziemy oglądać i w jakim celu się spotkaliśmy. Otóż cała prezentacja wiązała się z zajęciami kreatywności, na których wymienione klasy niedawno omawiały życie w przyszłości. Pierwsze slajdy przedstawiały pytania typu "co by było gdyby...?".

Zaraz po jej niedługiej przemowie rozbrzmiała muzyka i dziewczyny przebrane w czarne stroje ze srebrnymi paskami zatańczyły, by mniej więcej wprowadzić widzów w klimaty przedstawienia. Prezentacja została przygotowana, jakby była to wycieczka po naszym mieście, tyle że w przyszłości i miała charakter raczej fantastyczny. Widzieliśmy zwierzęta mieszkające we własnych mieszkaniach, Park Południowy jako jeden z ostatnich zachowanych parków w dobrym stanie czy Aquapark w samym centrum miasta. Na ekranie były wyświetlane obrazki, wszystkie opisywane przez prowadzących. Mimo, że momentami było głośno, jak to na sali gimnastycznej, oglądający byli raczej zainteresowani.

     Na koniec pani Polańska podsumowała całość i powiedziała, żebyśmy odpowiedzieli sobie na pytania "A co by było, gdyby nagle zniknęły telefony? Co byśmy robili, czego wcześniej nie robiliśmy, bo byliśmy zajęci telefonami, a czego byśmy nie robili?" Myślę, że warto się nad tym zastanowić.

Irena Toma klasa VId

Czytaj więcej: MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Zdobyliśmy Laur czytania!

W czwartek 1 grudnia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyła się uroczystość zakończenia XIV edycji akcji "Cały Wrocław czyta". Ola, Ania, Wojtek, Mateusz, Oskar i Filip z oddziału przedszkolnego mieli ogromną przyjemność reprezentowania naszej szkoły i odebrania statuetki, dyplomu oraz upominków za aktywną i twórczą promocję czytania. Bardzo się cieszymy, że starania naszych koordynatorów akcji w bieżącym roku kalendarzowym zostały docenione! 

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Spotkanie z Mistrzem

W dniu 24 listopada 2016 roku do klas pierwszych realizujących projekt Mały Mistrz przyszedł niecodzienny Gość-  Rafał Omelko .

Mistrz przeprowadził z pierwszakami wspaniałą lekcję. Uczniowie uczyli się startu niskiego  do biegu sprinterskiego, skakali przez płotki, rywalizowali w wyścigach rzędów. Pan Rafał opowiedział uczniom także o swoich sukcesach. 

Rafał Omelko jest lekkoatletą specjalizującym się w biegu na 400 metrów oraz biegu na 400 metrów przez płotki. W 2014 zajął 3 miejsce w sztafecie 4 × 400 m na 22 Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Był szóstym zawodnikiem  mistrzostw Europy w 2016 w Amsterdamie w biegu na 400 metrów oraz srebrnym medalistą w sztafecie 4 x 400 metrów.

Uczniowie klasy 5c przygotowali bardzo ciekawe pytania do Mistrza. Niedługo wiec  przeczytamy wywiad z Mistrzem.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z MISTRZEM

PARADA NIEPODLEGŁOŚCI - 2016

Parada Niepodległości

 11 listopada 2016 r., po raz kolejny, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 76 wzięła udział w XV Radosnej Paradzie Niepodległości.

Uczniowie z klas: 4a, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b, 6c i 6d wraz z p. dyrektor E. Kubrak, M. Boluk i rodzicami, uczestniczyli w uroczystościach z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości, odbywającymi się na Placu Gołębim, a następnie przeszli ulicami Wrocławia na Plac Wolności. Uczniowie nieśli dekoracje (biało – czerwone orły) oraz podobizny wrocławskich twórców kultury, które przygotowały p. E. Gronkiewicz i M. Boluk. Uczestnicy także pięknie śpiewali pieśni patriotyczne, zwłaszcza dzieci z kl. 6a.

Wszystkim, którzy wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, serdecznie dziękujemy.

PRZEDSTAWIENIE KLASY 5B Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada w naszej szkole klasa 5b wraz z Panią Małgorzatą Matraszek przygotowała apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości uczniowie opowiedzieli o naszych symbolach narodowych, został odśpiewany hymn narodowy, oraz hymn naszej szkoły. Podczas przedstawienia, uczniowie mówili również o trzech rozbiorach Polski i o tym, jak  nasze państwo zniknęło na 123 lata z map Europy i świata.  Kiedy dzieci mówiły, to dwie dziewczynki przywieszały do tablicy kartki, na przykład  z godłem Polski, datami rozbiorów, hymnem. Pod koniec apelu wszyscy wspólnie zaśpiewali żołnierską pieśń pod tytułem "My Pierwsza Brygada.''     Apel mi się podobał, był ciekawy i przede wszystkim był inny niż wszystkie wcześniejsze.                                                                         

Alicja Leciejewska 6a

Czytaj więcej: PRZEDSTAWIENIE KLASY 5B Z OKAZJI 11 LISTOPADA

WYSTĘPY DZIECI Z KLAS V

W  sobotę 5 listopada uczennice klas V grające na flażoletach: Karolina Dziurkowska, Olga Szabat, Wiktoria Zyber i Kamila Ziółek wystąpiły, wraz z innymi uczniami wrocławskich szkół, podczas Jubileuszowego XX Kongresu Systemu Edukacja przez Ruch.  W krótkim koncercie  inaugurującym kongres, wrocławskim dzieciom towarzyszyła Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa.

PASOWANIE 2016

Dnia 14.10.2016 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Choć z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole nie było  się lekcji, to część uczniów klas szóstych przyszła, aby pomóc w rozdawaniu prezentów młodszym kolegom.

         Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor. Po jakimś czasie klasa 1b przedstawiła się piosenką. Pod koniec każdy pierwszoklasista dostał prezent, który składał się z własnoręcznie robionej zakładki do książki i lizaczka w kształcie uśmiechniętej buźki. Gdy uroczystość dobiegła końca, osoby z klas szóstych pomogły posprzątać salę gimnastyczną. Myślę, że nasze nowe koleżanki i koledzy ucieszyli się z podarunków, które otrzymali.  Witamy ich serdecznie i życzymy sukcesów w nauce oraz miłego pobytu w gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 76.

                                                                            Julia Bialik, klasa VIa

Czytaj więcej: PASOWANIE 2016

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - ROCZNIK 2006

Brawo my!!! Pierwszy w życiu turniej najmłodszych adeptów szczypiorniaka zwycięski, oby tak dalej!!!
W dniu 05.11.2016 w hali przy ul. Saperów został rozegrany turniej piłki ręcznej chłopców z rocznika 2006. W turnieju brało udział 6 zespołów. Uczniowie naszej Szkoły z klasy sportowej 4c wygrali wszystkie swoje mecze dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje i podziękowania za walkę.

KLASA 6A W HALI SPORTOWEJ HASTA LA VISTA

Dnia 12 października 2016 klasa 6a pod opieką Pani Weroniki Więckowskiej oraz Pani Ewy Wierzbickiej w ramach „Szkoły w mieście” pojechała do hali sportowej Hasta La Vista.

 Braliśmy tam udział w zajęciach z badmintona oraz squasha. Byliśmy podzieleni na dwie grupy: dziewczyny i chłopców. Najpierw dziewczyny były na zajęciach z badmintona, na których miałyśmy również rozgrzewkę. Pani pokazywała nam, jak prawidłowo odbijać lotkę, a następnie grałyśmy. Chłopcy w tym czasie grali w squasha. W tej grze chodzi o to, aby w parach odbijać piłeczkę o ścianę, do momentu, aż ktoś nie odbije. W czasie, w którym czekałyśmy, aż chłopcy skończą grać, poszłyśmy na malutki plac zabaw.

                Zajęcia były bardzo ciekawe, podobały mi się i dobrze się na nich bawiliśmy.

Alicja Leciejewska, 6a

Czytaj więcej: KLASA 6A W HALI SPORTOWEJ HASTA LA VISTA

DZIEŃ NAUCZYCIELA - 2016

APEL Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

                Dnia 13 października o godzinie 11.05 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez  klasę 6c i Panią Ewę Michalczyk. Na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Było bardzo odświętnie.

Przedstawienie było bardzo zabawne i ukazywało trudy przygotowywania apelu. Scena wyglądała jak klasa, ustawione były ławki i krzesła, a występujący byli uczniami, którym powierzono zadanie przygotowania uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Dziewczynki proponowały piosenki, tańce i pokaz gimnastyczny, a chłopcy zaprezentowali własny wiersz oraz grę na trąbce. Całość była więc świetną rewią talentów. Kolejny raz okazało się, że nasi uczniowie są bardzo zdolni. Na zakończenie apelu nauczyciele usłyszeli życzenia w różnych językach świata oraz  otrzymali piękne róże. Pani Dyrektor była dumna z klasy 6c i pogratulowała pięknego występu.

Apel był bardzo udany. Dobrze się bawiłam. Ja także przyłączam się do życzeń dla Nauczycieli i dziękuję za trud ich codziennej pracy.

Alicja Leciejewska, klasa 6a

Czytaj więcej: DZIEŃ NAUCZYCIELA - 2016

Klasa 2a na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

21 września uczniowie klasy2a, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, uczestniczyli w zajęciach „Żaba pokazuje jak brzuszek pracuje”, które odbywały się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Podczas pokazu i ćwiczeń praktycznych dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest i jak funkcjonuje przewód pokarmowy człowieka i jaki wpływ na jego działanie ma zdrowe odżywianie się.

Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

Czytaj więcej: Klasa 2a na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

FESTYN 2016

   24 września, w sobotę odbył się festyn z okazji otwarcia nowego boiska. Na imprezę przyszło mnóstwo osób. Na festynie były pyszne ciasta, grochówka, kiełbaski, lemoniada z ogórkiem, herbata i kawa. Było mnóstwo atrakcji:
- zawody w siatkówce na nowym boisku,
- dmuchany plac zabaw,
- Eurojumper (dla tych, którzy nie wiedzą, to wielka trampolina z uprzężami),
- zabawy i konkursy dla dzieci.
Dodatkową atrakcją było stoisko, na którym można było kupić prace uczniów.
Zofia Turalska VIa

 

Czytaj więcej: FESTYN 2016

UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO

W piątek 23 września w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wybudowanego dzięki WBO (Wrocławski Budżet Obywatelski). Na otwarcie przybyło wiele ważnych osobistości, pojawili się m.in.

Małgorzata Zawada – Radna Rady Miejskiej Wrocławia

Dariusz Jędryczek -  Dyrektor Centrum Usług Informatycznych

Olga Raduchowska – Kierownik Działu Projektów i Infrastruktury Oświatowej

Krzysztof Bielański  - Lider Projektu, Radny Osiedla Powstańców Śląskich

Paweł Dąbrowski – Prezes firmy Dabro-Bau

Krzysztof Turkiewicz – Dyrektor firmy SIGMA

Magdalena Krysiak – Dział Projektów i Infrastruktury Oświatowej

Mirosław Gajda – Zarząd Inwestycji Miejskich

Bogusław Mirowski - Zarząd Inwestycji Miejskich

 oraz pan Witold Kalisz.

   Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez panią dyrektor, następnie uczniowie z klas 6 i 5 zorganizowali pokaz mody sportowej, pokazali oni stroje dla dziewczyn do gry w siatkówkę, dla chłopców do gry piłkę ręczną i nożną oraz stroje codzienne dla pływaków. Po pokazie absolwenci naszej szkoły oraz ich znajomi z klubu rozegrali pełny emocji mecz piłki ręcznej.

   Uroczystość ta  pomimo tego, że nie trwała zbyt długo była bardzo interesująca. Bardzo cieszymy się  z nowego boiska i dlatego w imieniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców chciałabym podziękować wszystkim głosującym na nasz projekt.

 Jagoda Styburska kl.6a

Czytaj więcej: UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO

Wrocławski Festiwal Krasnoludków - kl. 0

W piątek 16 września dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na swoją pierwszą wyprawę poza szkołę! Wspólnie z nauczycielkami wybrały się do Ogrodu Staromiejskiego, gdzie czekała na nie moc atrakcji w ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. Największą z nich była możliwość udekorowania domku z tektury. Dzieci odbijały na nim swoje dłonie, a także przyklejały dachówki zrobione z serwetek. Na koniec dały upust swojej energii na placu zabaw i wróciły do szkoły, gdzie zjadły upragnione naleśniki!

 

Czytaj więcej: Wrocławski Festiwal Krasnoludków - kl. 0

WYJŚCIE KLASY 6A DO DOLNOŚLĄSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RYNKU


W poniedziałek (12.09) klasa 6a wybrała się do Biblioteki Dolnośląskiej w Rynku we Wrocławiu. Gdy dotarliśmy na miejsce i zajęliśmy miejsca, do sali wszedł  pan Łukasz Wierzbicki. Pisarz przedstawił nam książki swojego autorstwa, głównie opowieść pt. ''Drzewo''. Jest to historia, która opowiada o mitach słowiańskich. Pan Łukasz przygotował dla nas prezentację multimedialną, na której były dokładnie przedstawione niektóre z jego książek. Gdy spotkanie dobiegło końca, literat rozdawał autografy i można było kupić różne książki.

                Według mnie spotkanie było bardzo ciekawe i zabawne.           

Julia Bialik klasa 6a 

Czytaj więcej: WYJŚCIE KLASY 6A DO DOLNOŚLĄSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RYNKU

XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

     Dolnośląski Festiwal Nauki to coroczna impreza, którą organizują wyższe uczelnie Wrocławia. Celem Festiwalu jest przybliżanie społeczeństwu trudnych, naukowych zagadnień. Tegoroczna XIX edycja odbywa się pod hasłem „Ziarna wiedzy”.

     20 września do naszej szkoły zawitali przedstawiciele wyższych uczelni, by już od godziny 8.00 przeprowadzać wykłady i warsztaty dla uczniów klas 1-6. Zajęcia miały przede wszystkim zachęcać dzieci do zdobywania wiedzy i poszukiwania ciekawych rozwiązań poszerzania swoich zainteresowań.

    

Czytaj więcej: XIX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

WITAJ SZKOŁO!

Już od samego rana przed Naszą Szkołą słychać było okrzyki radości. To roześmiani uczniowie śpieszyli, by spotkać się z nauczycielami, wychowawcami i przede wszystkim ze sobą wzajemnie. Pierwszego września, jako pierwsi, o godzinie 8:30 przybyli uczniowie klas 4-6, o 9:45 klas 2 i 3, a o 11:00 najmłodsze dzieci z klas pierwszych i oddziału przedszkolnego. Wszyscy zbierali się w sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017. Odświętnie ubrani, wypoczęci, pełni entuzjazmu wysłuchali zabawnej części artystycznej przygotowanej przez Samorząd Szkoły. Przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor, która życzyła uczniom, wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom wielu sukcesów i powodów do radości w tym roku. Jesteśmy pełni optymizmu, z niecierpliwością czekamy i już się cieszymy na otwarcie pięknego boiska, i z nowymi siłami, bogatsi o wakacyjne doświadczenia zabieramy się do pracy. Wszystkim życzymy powodzenia i wielu wspaniałych chwil w Szkole Podstawowej nr 76.

Czytaj więcej: WITAJ SZKOŁO!

KLASA 6D W AKADEMII MŁODEGO KUCHARZA

Wycieczka do szkoły gotowania "Akademia Młodego Kucharza"

     W poniedziałek 19 września byliśmy z klasą na niesamowitej wycieczce. Gdy szłam z koleżankami do szkoły zapowiadał się zwykły i długi dzień. Po wejściu do szatni zostałyśmy mile zaskoczone. Pani wychowawczyni przypomniała nam, że dzisiaj opuszczamy kilka lekcji i idziemy na ciekawe zajęcia. Gdy już szliśmy całą klasa niektórzy pytali"gdzie idziemy?", lecz pani mówiła, że to niespodzianka. Gdy już byliśmy pod drzwiami nieznanego budynku, na szybie widniał wielki napis ''Akademia Młodego Kucharza''. Od razu po wejściu do pomieszczenia poszliśmy do łazienki, aby umyć ręce, bo mieliśmy gotować. Później zajęliśmy miejsca i przywitaliśmy sie z paniami dietetyczkami. Na początek przypomniały nam o zdrowej żywności. O tym aby spożywać odpowiednią porcje zdrowych, świeżych produktów i o tym, że nie da się  zachować zdrowia odżywiąc się słodyczami i przetworzonymi produktami. Potem zaczęliśmy gotować. Na początek rozsmarowaliśmy kawałeczek masła w kokilce (foremce do pieczenia). Później do kokilki włożyliśmy na masło szynkę, a na szynkę ułożyliśmy chleb pełnoziarnisty. Pani trochę wspomniała o rodzajach chleba i dalej gotowaliśmy. Potem rozbijaliśmy jajka, lecz niektórym rozbijało sie na podłodze, a innym na spodniach i musieli biegać do łazienki, aby spłukać ze swojego ubrania jajko. Dodawaliśmy również świeże ,pokrojone warzywa. Gdy nasze pyszne i zdrowe potrawy były już gotowe, wstawiliśmy je do piekarnika na 15 min.żeby się upiekły. W tym czasie rozmawialiśmy   o zdrowej żywności. Niektórzy w tym czasie podjadali kawałki sera, inni kawałeczki szynki i papryki słuchając dietetyczek z zainteresowaniem. Kiedy pani wyjęła nasze jajka z warzywami w pomieszczeniu uniósł się pyszny zapach upieczonej potrawy. W końcu zjedliśmy, odłożyliśmy nasze talerze i fartuchy, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.

                 Bardzo nam się podobało w Akademii Młodego Kucharza, gdzie nauczyliśmy się w przyjaznej atmosferze sami przyrządzać potrawę. Był czas na pytania i żarty. Mam nadzieje, że kiedyś  jeszcze odwiedzimy tą zabawną szkołę gotowania dla dzieci.

  Zina Kowalska 6d

Czytaj więcej: KLASA 6D W AKADEMII MŁODEGO KUCHARZA

BIEG SOLIDARNOŚCI 2016

     Bieg Solidarności odbył się 10.09.2016 r., w sobotę. Startowałem z numerem 823, w drugim rzędzie. Przed biegiem wspinałem się z kolegami na placu zabaw. Szukałem też pani, rozdającej darmowe lody. Na szczęście ją znalazłem, bo było bardzo gorąco. Miałem lekką tremę, ale jak zacząłem biec, to zapomniałem o stresie. Byłem bardzo skupiony, lecz niestety nie zająłem pierwszego miejsca, ale jedenaste też jest dobre. Po biegu myślałem, że zaraz zemdleję, a moje nogi, choć chciały, nie mogły iść. Byłem bardzo zmęczony, ale też szczęśliwy, ponieważ świetnie się bawiłem i aktywnie spędziłem tak piękną sobotę.

Piotr Tomczak 6d

 

     Dnia 10.09.br. uczestniczyłem w Biegu Solidarności. Zbiórka była o godzinie 8.30 na boisku szkolnym. Na miejsce dojechaliśmy autobusem. Biegłem z numerem 815. Było bardzo gorąco i nie poszło mi zbyt dobrze. Może dlatego, że wypadłem z formy, bo nie ćwiczyłem od pół roku. Uważam jednak, że świetnie się bawiłem, bo sport to przecież doskonały sposób spędzania wolnego czasu.

Patryk Strzelecki 6d

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!