E-DZIENNIK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZEBRANIA

Zebrania z rodzicami I - III, 13 marca 2018r. Zebrania z rodzicami IV - VII, 14 marca 2018r. Zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

Dnia 10 listopada w naszej szkole klasa 5b wraz z Panią Małgorzatą Matraszek przygotowała apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości uczniowie opowiedzieli o naszych symbolach narodowych, został odśpiewany hymn narodowy, oraz hymn naszej szkoły. Podczas przedstawienia, uczniowie mówili również o trzech rozbiorach Polski i o tym, jak  nasze państwo zniknęło na 123 lata z map Europy i świata.  Kiedy dzieci mówiły, to dwie dziewczynki przywieszały do tablicy kartki, na przykład  z godłem Polski, datami rozbiorów, hymnem. Pod koniec apelu wszyscy wspólnie zaśpiewali żołnierską pieśń pod tytułem "My Pierwsza Brygada.''     Apel mi się podobał, był ciekawy i przede wszystkim był inny niż wszystkie wcześniejsze.                                                                         

Alicja Leciejewska 6a

     10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości organizowany przez klasę 5b. Na apelu śpiewaliśmy hymn Polski i szkoły oraz pieśń patriotyczną "My Pierwsza Brygada". Uczniowie z 5b opowiadali nam o historii Polski, rozbiorach naszej ojczyzny, dowiedzieliśmy się, że przez 123 lata Polska była w niewoli i podzieliły ją między siebie : Prusy, Austria i Rosja.
Apel bardzo mi się podobał, można było się z niego bardzo dużo nauczyć i chciałabym, żeby było więcej takich uroczystości. 

Hania Zając 4c