E-DZIENNIK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZEBRANIA

Zebrania z rodzicami I - III, 13 marca 2018r. Zebrania z rodzicami IV - VII, 14 marca 2018r. Zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ PRZY ULICY SZTABOWEJ – 21. 03. 2017r.

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sztabowej na zajęciach, które prowadziła pani Asia. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto czytać i co najchętniej czytamy. Rysowaliśmy okładki wybranych przez siebie książek. Ja wybrałem „Krzyżaków”, tak jak większość chłopców. W bibliotece było bardzo fajnie, polecam wszystkim takie zajęcia.

                                                                                              Iwo Pawłowicz, kl. Va

 

WYJŚCIE KLASY 5A DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ PRZY ULICY SZTABOWEJ – 21. 03. 2017r.

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sztabowej. Zajęcia prowadziła pani Asia – bibliotekarka. Najpierw rozmawialiśmy o tym, czym się kierujemy przy wybieraniu książek. Niektórzy czytali opisy, a inni wybierali po okładce. Później mieliśmy wybrać książki, które lubimy lub które nam się nie podobają. Były to bajki, książki fantasy, historyczne, komiksy i wiele innych… Następnie pani Asia poleciła nam wykonanie plakatu reklamującego wybraną przez nas książkę. Potem prezentowaliśmy nasze prace. Na końcu wspólnie wypisaliśmy argumenty, dlaczego warto czytać. W bibliotece podobało mi się.

                                                                                              Zuzanna Kucza, kl. Va

Dzisiaj byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Zajęcia, których tematyką był wybór książek prowadziła pani Asia. Na początku rozmawialiśmy o rodzajach książek. Opowiadaliśmy także, w jaki sposób je wybieramy i co nam wtedy kieruje. Następnie naszym zadaniem było przyniesienie lektury, która nam się podoba lub z jakiegoś powodu nie przypadła nam do gustu. Wspólnie wyjaśniliśmy, dlaczego zdecydowaliśmy się akurat na tę książkę. Później rysowaliśmy zachęcającą do przeczytania książki ilustrację. Mogliśmy również wymyślić  hasło reklamowe. Na końcu przedstawialiśmy swoje prace i odpowiadaliśmy na pytanie: „Dlaczego warto czytać?” Wyjście bardzo mi się podobało, ponieważ zaczerpnęłam nowych informacji.

                                                                                              Zofia Dudek, kl. Va