E-DZIENNIK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

KONTAKT

ZEBRANIA

Zebrania z rodzicami I - III, 13 marca 2018r. Zebrania z rodzicami IV - VII, 14 marca 2018r. Zebrania rozpoczynają się o godzinie 17:00

Dnia 08.05.2017 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu im. I Armii Wojska Polskiego. O godzinie 8:15 uczniowie zebrali się na podwórku szkolnym, rozłożyli swoje namioty i koce na trawnikach. Następnie odbył się apel, na którym każda klasa dostała kopertę z zadaniami do wykonania. Jednym z nich było napisanie listu do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, która ma tego samego patrona. Korespondencja do naszych kolegów znad morza została nadana na poczcie.

Kolejnym zadaniem, jakie mieliśmy do wykonania było dopisanie czwartej zwrotki do naszego hymnu szkolnego. Jak się okazało nie było to zbyt proste, ale w końcu powstała całkiem ciekawa rymowanka. Następnie kolejne klasy udawały się do parku przy ul. Wróbla, gdzie skorzystaliśmy z ustawionych tam przyrządów do ćwiczeń.

Po wykonaniu wszystkich zadań mieliśmy czas, aby odpocząć. Była również możliwość zjedzenia ciepłego posiłku oraz napicia się wody. Około godziny 13:00 wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Uważam, że tegoroczny Dzień Patrona Szkoły można uznać za bardzo ciekawy i udany. Mile spędziliśmy czas na wspólnej zabawie.

Julia Bialik klasa 6a

 

     W dniu 8. 05. 2017 odbyły się huczne obchody  Dnia Patrona naszej szkoły, a jest nim I Armia Wojska Polskiego.

W tym roku zamiast gry terenowej w parku urządziliśmy manewry, podczas których staraliśmy się rozwinąć w sobie cechy żołnierzy, na przykład wytrwałość i odwagę.

    O godzinie 815 był apel, na którym dowiedzieliśmy się o szczegółach gry, potem udaliśmy na wyznaczony tereny, by zbudować nasze bazy. Około 900 wyruszyliśmy na manewry. Po grze wróciliśmy do baz, gdzie napisaliśmy meldunek  i oddaliśmy go naszemu dowódcy (Pani Dyrektor). Na koniec jedliśmy prawdziwą żołnierską zupę czyli grochówkę.

To był ciekawy dzień.

Julia Paroń 6a

 

     08.05.2017 w naszej szkole odbyły się obchody  Dnia Patrona. O 8:15 wszystkie klasy zebrały się na boisku na apel. Przewodniczący dostali kopertę z rozpiską i objaśnieniem zadań. Na początku każda klasa miała zbudować swoją bazę. Rozkładaliśmy namioty i koce piknikowe. Po zbudowaniu bazy zaczynaliśmy rozwiązywać zadania. Jednym z nich było uzupełnienie krzyżówki oraz pokazanie, co zrobić, gdy ktoś złamie obojczyk. Za każde dobrze zrobione zadanie dostawaliśmy naklejkę. Na koniec każda klasa otrzymywała plakat, na którym wklejaliśmy zdobyte podczas konkurencji naklejki. Po końcowym apelu wróciliśmy do naszych baz i tam zjedliśmy grochówkę z chlebem. O 13:00 rozeszliśmy się do domów. To był bardzo interesujący dzień.

Zofia Turalska 6a

 

         Dzień Patrona w naszej szkole.

  Dziś, w poniedziałek 05.08.17 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona.

 Jest nim I Armia Wojska Polskiego. Na początek mieliśmy apel. Później wszystkie klasy  rozeszły się,  by budować obozy.

Nie chcę się chwalić,  ale  nasza klasa, jako jedna z klas szóstych miała największy obóz, mieliśmy aż cztery namioty. Wszyscy przy budowie świetnie się bawili. Po wybudowaniu kryjówek klasy poszły wykonywać zadania. Były nimi między innymi: ułożenie puzzli, głuchy telefon, udzielenie pierwszej pomocy oraz wiele innych ciekawych zadań . Najbardziej podobało  mi się przejście wszystkich stanowisk na siłowni w parku przy ulicy  Wróbla. Po wykonaniu zleceń poszliśmy do naszego obozu wypocząć i spędzić ze sobą czas. Bardzo mi się podobał dzisiejszy dzień, mam nadzieję, że za rok będzie on równie ciekawy jak dziś.

Marta Żukrowska 6a