Wydarzenia 2017/2018

FILMY UCZNIÓW PROMUJĄCE WBO

WBO - Zosia zwyciężczynią konkursu na filmik zachęcający do głosowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i GRATULUJEMY!!!

Autorka filmu:Zosia Wojtas

Autorzy filmu: Zosia Zawadzka, Patrycja Pawlak i Zuzanna Wilisowska

Autorzy filmu: Wiktor Fałkowski i Michał Sawicki

Autorzy filmu: Antoni Bal, Denis Czerkawski i Rafał Kostecki

Autorzy filmu: Natalia, Ania i Dominika

Autor filmu: Szymon Ślusarczyk

Autorka filmu: Carmen Sobutka

Autorzy filmu: Tomasz Rogala, Jan Pepłowski i Adam Morawiec

Autorka filmu: Maria Cichosz

Autorzy filmu: Kacper, Patryk, Andrzej, Piotrek i Rafał z 7d

Autor filmu: Jakub Trybal

Autorka filmu: Dominika Stefaniak

Autorki filmu: Aleksandra Kempińska i Zuzanna Bania

FESTYN 2017

Sobota 23 września zapisze się w naszej pamięci jako dzień niesamowitych wrażeń. O godzinie 10.00 rozpoczął się długo wyczekiwany i przygotowywany festyn Szkoły Podstawowej nr 76. Już od samego rana nauczyciele wraz z chętnymi do pomocy uczniami przygotowywali się do imprezy. Niestety pogoda trochę popsuła szyki i część atrakcji musiała zostać przeniesiona do budynku szkoły. W poszczególnych salach i na korytarzach uczniowie i ich rodzice mogli brać udział w sportowych i logicznych konkurencjach. Nie zabrakło też zawsze chętnie odwiedzanej kawiarenki, która oferowała przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców oraz napoje. Padający deszcz i chłód sprawiły, że dużym zainteresowaniem cieszyła się gorąca grochówka i chrupiąca kiełbasa z grilla. Duża kolejka ustawiła się też do fotobudki, w której można było zrobić sobie zabawne zdjęcia. Zachmurzone niebo  i deszczowa aura mimo wszystko nie odstraszyła chętnych do udziału w atrakcjach zorganizowanych na boisku szkolnym. Odbył się mecz piłki ręcznej i unihokeja, było przeciąganie liny, gra w króla – czyli rzucanie piłką do kosza, strzelanie z łuku do tarczy, pod fachowym okiem harcerzy i wiele innych sportowych konkurencji. Mogliśmy być świadkami pokazu ratownictwa medycznego i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W czasie festynu była także okazja do oddania głosu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na projekt 607 czyli nowe boisko do piłki nożnej przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy – zaproszonym gościom, wolontariuszom, rodzicom i uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy jak zawsze zadbali o sprawny przebieg festynu. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: FESTYN 2017

EKIPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

9 września przyszliśmy do szkoły o godzinie 9:30, oczywiście punktualnie. Zaczęliśmy malować o 9:40, po 2 godzinach ciężkiej pracy udało nam się odnowić ścianę.  W ramach nagrody nasz wychowawca Pan Czado rozpalił grilla i zjedliśmy kiełbaski. Mamy nadziej, że spodoba się to naszej Pani Dyrektor.

Z uszanowaniem Piotrek, Rafał, Patryk, Andrzej i Kacper.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Po dwumiesięcznej przerwie i cudownych wakacyjnych chwilach, 4 września przekroczyliśmy ponownie próg szkoły. Jako pierwsi, już o 8.30 powitali nowy rok szkolny najstarsi uczniowie klas V, VI i VII, następnie o godzinie 10.00 klas III i IV, a o godzinie 11.00 najmłodsze dzieci z klas I i II. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, przede wszystkim radość ze spotkania z kolegami i koleżankami. Duże wrażenie zrobiło też pięknie odnowione wnętrze szkoły, która podczas wakacji została przystosowana do nowych potrzeb. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił apel przygotowany przez Panią Izabelę Piwko i klasę 6c, głos zabrała także Pani Dyrektor Iwona Kuźnik, która życzyła nauczycielom i uczniom sukcesów i zadowolenia z przekazywania i zdobywania wiedzy, a rodzicom wielu powodów do radości z osiągnięć swoich dzieci. Po apelu wszystkie klasy udały się do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami. Ogromnie kibicujemy wszystkim, ale przede wszystkim najmłodszym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą oraz najstarszym uczniom klas VII, których zaangażowanie w naukę, ale też dobry humor, ciekawość świata i chęć tworzenia sprawią, że sprostamy nowej rzeczywistości. Życzymy udanego roku szkolnego 2017/2018!

Czytaj więcej: INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!