E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

ZAPISY DO KLAS IV

Szkoła prowadzi rekrutację do kas IV o profilu PŁYWANIE, PIŁKA NOŻNA oraz INNOWACJĄ MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNĄ

W dniu 20.04, w godzinach 16-18, w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte. Chętni mogli zwiedzać szkołę od środka, porozmawiać z Panią Dyrektor, oraz wziąć udział w pokazach fizycznych i chemicznych.

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz... napisał Jan Kochanowski

A dzieci z klasy 3 c od dziś powtarzają "Moje zdrowie, w moich rękach!" Podczas ciekawej i angażującej uczniów lekcji dowiedziały się co to jest piramida żywieniowa, która od 2016 roku nosi nazwę  Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Wynika z tego, że podstawą zdrowia nie są już tylko warzywa i owoce, a co za tym idzie i witaminy, ale także aktywność fizyczna. Co prawda w poprzedniej piramidzie ruch fizyczny był również widoczny u podstawy, ale nie było go w nazwie. Zaleca się minimum pół godziny dziennie ruchu w dowolnej formie.

Klasa 3 c wzięła udział w internetowym projekcie " Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego". Bawiliśmy się przysłowiami, czytaliśmy na głos teksty z literami bez znaków diakrytycznych. Wyszukiwaliśmy i zapisanie w kolejności alfabetycznej imiona żeńskie i męskie oraz stworzyliśmy plakat z wyjaśnieniem wyrazów, których znaczenie zawsze nas nurtowało :)

27.02.2018 nasza klasa wybrała się na warsztaty z majsterkowania do CASTORAMY przy  ul. Granicznej.  Pod okiem specjalistów z „Majsterkowa” każdy dla siebie wykonał wspaniałą skrzynkę na narzędzia. Niektórzy z nas po raz pierwszy w życiu samodzielnie przybijali gwoździe!
Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dowiedzieliśmy się jak na co dzień należy dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów i oszczędzanie energii.  Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni!

Uczniowie klasy I A