^Powrót na górę
  
  
  

Wydarzenia 2017/2018

Wrocławskie Kolędowanie

W poniedziałek 11 grudnia zespół flażoletowy oraz chórek klas młodszych wziął udział we Wrocławskim Kolędowaniu. Na specjalnie przygotowanej scenie na wrocławskim Rynku, uczniowie naszej szkoły zaśpiewali i zagrali tradycyjne kolędy oraz pastorałki. Ich występ wzbudził duży aplauz wśród przechodniów i zgromadzonej publiczności. Możemy być dumni z naszych małych artystów.

Lekcja w Muzeum Miejskim Wrocławia w ramach programu „Szkoła w mieście” - „Tajemnice starego Ratusza”

W dniu 17 listopada 2017 r. byłem z klasą w Muzeum Miejskim we Wrocławiu we wrocławskim Ratuszu. W pierwszej sali, którą odwiedziliśmy znajdowały się popiersia słynnych Wrocławian – ta sala to Sala Mieszczańska. Następnie byliśmy w dawnej Sali Sądowej, w której obecnie znajduje się wystawa wrocławskich tramwajów. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik, która w Sali Obrad opowiedziała nam, że pewnego razu urzędnicy schowali się w niej przed zbuntowanymi mieszkańcami miasta. Tajnym przejściem przeszliśmy do kolejnych sal: Kaplicy – Sali Książęcej, Skarbca, Izby Seniora oraz Sali Wielkiej z podwyższeniem dla burmistrza. W każdej z nich pani przewodniczka opowiedziała nam co najmniej jedną ciekawą historię.

Ta wycieczka była dla mnie bardzo interesująca, a najbardziej podobała mi się Sala Obrad i historia o zbuntowanych wrocławianach.

Bruno Górski 3a

KARTKA DLA POLSKI

W ramach obchodów Święta  Niepodległości pisaliśmy dzisiaj kartki dla Polski. Było to dla nas  baardzo ekscytujące, kiedy zobaczyliśmy efekty naszej pracy. Fotografie kartek zostały zrobione przed korektą naszych pań polonistek.

                                                                                                                                                            Madgoś’

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzień postaci z bajek

Miłośnicy postaci z bajek przybyli do naszej szkoły 6 listopada. Wszyscy uczniowie, którzy przebrali się za ulubionego bohatera mogli skorzystać z radosnego przywileju (nikt tego dnia nie postawił im złej oceny).

                                                                                                                                                             Madgoś’

DZIEŃ SŁUCHANIA

Nasza szkoła 20 października przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Uważnego Słuchania. Przez cały dzień każdy kto chciał podzielić się swoją historią mógł spotkać się z życzliwym słuchaczem. W szkole przygotowaliśmy kilka stanowisk „darmowego słuchania”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W role słuchaczy wcielili się uczniowscy mediatorzy i pracownicy szkoły.

                                                                                                                                                             Madgoś’

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Jak wiele korzyści i przyjemności dostarcza głośne czytanie książek mogliśmy się przekonać w piątek 29 września. W tym dniu słuchaliśmy opowiadań o wartościach z książki „Gorzka czekolada”. Klasa 6 a i 4 b miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji języka polskiego na świeżym powietrzu.

                                                                                                                                                              Madgoś’

DZIEŃ KROPKI

15 września wszystkie kropki i kropeczki przyszły do naszej szkoły, aby obchodzić Światowy Dzień Talentów i Kreatywności. Z tej okazji uczniowie zadbali o ubrania z deseniem kropkowym, na przerwach częstowali się słodkimi kropkami a w czasie lekcji mogli rozwijać swoją kreatywność. W Dzień Kropki wszyscy chodzili uśmiechnięci i z radością oglądali swoje prace.

Madgoś’

 

FILMY UCZNIÓW PROMUJĄCE WBO

WBO - Zosia zwyciężczynią konkursu na filmik zachęcający do głosowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i GRATULUJEMY!!!

Autorka filmu:Zosia WojtasAutorzy filmu: Zosia Zawadzka, Patrycja Pawlak i Zuzanna Wilisowska


Autorzy filmu: Wiktor Fałkowski i Michał Sawicki


Autorzy filmu: Antoni Bal, Denis Czerkawski i Rafał Kostecki


Autorzy filmu: Natalia, Ania i Dominika


Autor filmu: Szymon Ślusarczyk


 

Autorka filmu: Carmen Sobutka


 

Autorzy filmu: Tomasz Rogala, Jan Pepłowski i Adam Morawiec


Autorka filmu: Maria Cichosz


 

Autorzy filmu: Kacper, Patryk, Andrzej, Piotrek i Rafał z 7d


 

Autor filmu: Jakub Trybal


 

Autorka filmu: Dominika Stefaniak


 

Autorki filmu: Aleksandra Kempińska i Zuzanna Bania

FESTYN 2017

     Sobota 23 września zapisze się w naszej pamięci jako dzień niesamowitych wrażeń. O godzinie 10.00 rozpoczął się długo wyczekiwany i przygotowywany festyn Szkoły Podstawowej nr 76. Już od samego rana nauczyciele wraz z chętnymi do pomocy uczniami przygotowywali się do imprezy. Niestety pogoda trochę popsuła szyki i część atrakcji musiała zostać przeniesiona do budynku szkoły. W poszczególnych salach i na korytarzach uczniowie i ich rodzice mogli brać udział w sportowych i logicznych konkurencjach. Nie zabrakło też zawsze chętnie odwiedzanej kawiarenki, która oferowała przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców oraz napoje. Padający deszcz i chłód sprawiły, że dużym zainteresowaniem cieszyła się gorąca grochówka i chrupiąca kiełbasa z grilla. Duża kolejka ustawiła się też do fotobudki, w której można było zrobić sobie zabawne zdjęcia. Zachmurzone niebo  i deszczowa aura mimo wszystko nie odstraszyła chętnych do udziału w atrakcjach zorganizowanych na boisku szkolnym. Odbył się mecz piłki ręcznej i unihokeja, było przeciąganie liny, gra w króla – czyli rzucanie piłką do kosza, strzelanie z łuku do tarczy, pod fachowym okiem harcerzy i wiele innych sportowych konkurencji. Mogliśmy być świadkami pokazu ratownictwa medycznego i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W czasie festynu była także okazja do oddania głosu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na projekt 607 czyli nowe boisko do piłki nożnej przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy – zaproszonym gościom, wolontariuszom, rodzicom i uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy jak zawsze zadbali o sprawny przebieg festynu. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: FESTYN 2017

EKIPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

9 września przyszliśmy do szkoły o godzinie 9:30, oczywiście punktualnie. Zaczęliśmy malować o 9:40, po 2 godzinach ciężkiej pracy udało nam się odnowić ścianę.  W ramach nagrody nasz wychowawca Pan Czado rozpalił grilla i zjedliśmy kiełbaski. Mamy nadziej, że spodoba się to naszej Pani Dyrektor.

Z uszanowaniem Piotrek, Rafał, Patryk, Andrzej i Kacper.

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Po dwumiesięcznej przerwie i cudownych wakacyjnych chwilach, 4 września przekroczyliśmy ponownie próg szkoły. Jako pierwsi, już o 8.30 powitali nowy rok szkolny najstarsi uczniowie klas V, VI i VII, następnie o godzinie 10.00 klas III i IV, a o godzinie 11.00 najmłodsze dzieci z klas I i II. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje, przede wszystkim radość ze spotkania z kolegami i koleżankami. Duże wrażenie zrobiło też pięknie odnowione wnętrze szkoły, która podczas wakacji została przystosowana do nowych potrzeb. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił apel przygotowany przez Panią Izabelę Piwko i klasę 6c, głos zabrała także Pani Dyrektor Iwona Kuźnik, która życzyła nauczycielom i uczniom sukcesów i zadowolenia z przekazywania i zdobywania wiedzy, a rodzicom wielu powodów do radości z osiągnięć swoich dzieci. Po apelu wszystkie klasy udały się do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami. Ogromnie kibicujemy wszystkim, ale przede wszystkim najmłodszym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą oraz najstarszym uczniom klas VII, których zaangażowanie w naukę, ale też dobry humor, ciekawość świata i chęć tworzenia sprawią, że sprostamy nowej rzeczywistości. Życzymy udanego roku szkolnego 2017/2018!

Czytaj więcej: INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!