E-DZIENNIK

WROCŁAWSKIE KRASNALE

D. K. MAŁEGO PROGRAMISTY

ZAPISY DO KLAS IV

Szkoła prowadzi rekrutację do kas IV o profilu PŁYWANIE, PIŁKA NOŻNA oraz INNOWACJĄ MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNĄ

Konkurs Recytatorski klas IV-VI dla dzielnicy Krzyki odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota) o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 76 przy ul. Wandy 13.
Uczestnicy przygotowują dwa utwory, a prezentują jeden.
Czas prezentacji poezji śpiewanej lub recytacji nie może przekraczać 5minut.
Zgłoszenie nie więcej niż trzech uczestników,  wyłonionych w eliminacjach szkolnego konkursu, należy przesłać nie później niż do 16 marca 2018r. na adres:

Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi im I Armii Wojska Polskiego
ul. Wandy 13
tel/fax : (71)798-68-64  adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko uczestnika, klasę, szkołę, kategorię prezentacji ( wymagania sprzętowe ), tytuł  wykonywanego utworu i nazwisko autora, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

Regulamin XVIII  Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego klas IV-VI jest dostępny na stronie internetowej naszej szkoły.

Jednocześnie informuję, że Dzielnicowy Konkurs Recytatorski dla klas VII i gimnazjów odbędzie się 20 marca 2018 r. o godzinie 14.00  w MDK Krzyki przy ulicy Powstańców Sląskich 190. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 marca br. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Domu Kultury.

Organizator Konkursu Weronika Więckowska

Organizator:

Politechnika Wrocławska
Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław

Terminarz:

• eliminacje szkolne 13 II 2018 (wtorek)
  • ogłoszenie listy finalistów 12 III 2018
  • finał regionalny 25 III 2018 (niedziela!).

Eliminacje szkolne dla klas 4 -7 do VII Dolnośląskich Mistrzostw w SUDOKU odbędą się 13 II 2018 na 2 lekcji 8.15 w stołówce szkolnej.

Zgłoszenia u nauczycieli matematyki do 10 lutego 2018.

Uczniów proszę o zabranie ołówków i gumek.

Regulamin konkursu na stronie: http://sudoku.pwr.edu.pl/edycja-2018/regulamin

Serdecznie zapraszam,

Beata Walczuk

Komunikat organizacyjny

Nauczyciele Pływania SP 76 chcieliby gorąco zaprosić wszystkie dzieci z klas drugich SP 76 do czynnego wzięcia udziału w pierwszych w tym roku szkolnym „Pływackich zawodach Mikołajkowych”, a Dyrekcję szkoły oraz rodziców wraz z osobami zainteresowanymi sportem pływackim, do kibicowania najmłodszym. Zawody odbędą się 06.12.2017 r. (środa) we Wrocławiu na krytej pływalni WKS Śląsk Wrocław przy ul. Racławickiej 62. Zapisy do zawodów zaplanowano na godz. 9:15. Szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie zawodów.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XIX

odbędzie się w szkole

11 stycznia 2018 (czwartek) dla klas 2 - 7

Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 9 zł.

Osoby chętne zgłaszają się do nauczycieli matematyki do 10 grudnia 2017 r. wpłacając równocześnie niezbędną kwotę.

Zadania z lat poprzednich znajdują się na stronie  jersz.pl

KONKURS MATEMATYCZNY KOMA to bezpłatny konkurs składający się z 3 etapów: wykładu oraz części konkursowej (w Naszej Szkole w sali 31) oraz finału konkursu, który odbędzie się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego 2 grudnia 2017 (sobota) dla uczniów klas 4 -6 oraz 9 grudnia 2017 (sobota) dla uczniów klas 7.

Wykład odbędzie się 20 listopada 2017 (poniedziałek) w godz. 7.30 – 9.00 (1 i 2 lekcja).

Konkurs odbędzie się 21 listopada 2017 (wtorek) w godz. 7.30 – 8.15 (1 lekcja).

Ideą konkursu jest propagowanie matematyki poprzez wdrażanie uczniów do formy typowo wykładowej, do umiejętnego, samodzielnego robienia notatek oraz korzystania z nich.

Wykład jest integralną częścią konkursu.

Dotyczy on zupełnie nowego dla uczniów zagadnienia. Podczas wykładu uczniowie mogą sobie robić notatki, z których będą mogli korzystać podczas konkursu.

Na wykład oraz konkurs należy zabrać ze sobą przybory do pisania i kartki lub zeszyt.

Uczniów klas 4 - 7 chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłaszanie udziału u nauczycieli matematyki do piątku 17 listopada 2017.

Serdecznie zapraszam,

Beata Walczuk :)