ZAPOWIEDZI KONKURSÓW

ALFIK MATEMATYCZNY 2017

22 listopada 2017 r.  (środa) godz. 13:00 - 14:30 (75 minut - test, 15 minut - sprawy organizacyjne

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs ma postać testu jednokrotnego wyboru.

Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych, które są pomocne
w trakcie przygotowania się do konkursu.

Uczniowie chętni do udziału w konkursie zgłaszają się do nauczycieli matematyki do 31 października 2017 wraz
z wpłatą 9 zł.

MAKS MATEMATYCZNY

Internetowy Konkurs Matematyczny

edycja IV

odbędzie się

w czwartek 19 października 2017

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają chęć udziału u nauczycieli matematyki w terminie do 6 października 2017 wraz z wpłatą 9 zł.

INFORMACJA O KONKURSIE

Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

Czytaj więcej: MAKS MATEMATYCZNY

ZAPOWIEDZI KONKURSÓW INFORMATYCZNYCH

KONKURSY INFORMATYCZNE:

1. Konkursy fotograficzne:
          - „Wakacyjna fotka” – do 27 października 2017 r.
          - „Jesienna fotka” – do 15 grudnia 2017 r.
          - „Zimowa fotka” – do 23 lutego 2018 r.
          - „Wiosenna fotka”” – do 31 maja 2018 r.
  1. Szkolny konkurs na film zachęcający do głosowania w WBO.
  2. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr 2017”.
  3. Dla klas IV konkurs na album „Bezpieczny Internet”. Maj 2018 r.
  4. Dla klas V konkurs na prezentację multimedialną „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Kwiecień 2018 r.
  5. Dla klas VI konkurs na stronę internetową „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Maj 2018 r.
  6. Dla klas VII konkurs na grę edukacyjną w programie Scratch „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Marzec 2018 r.
  7. Szkolny Konkurs „Mistrz klawiatury”
         - klasy 6, 7 – pierwszy semestr
         - klasy 4, 5 – drugi semestr
  8. VIII Dolnośląski Konkurs Małego Programisty. Kwiecień 2018 r.
  9. Udział w konkursach zewnętrznych. Szczególnie w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!