ZAPOWIEDZI KONKURSÓW

Pływackie zawody Mikołajkowe klas drugich

Komunikat organizacyjny

Nauczyciele Pływania SP 76 chcieliby gorąco zaprosić wszystkie dzieci z klas drugich SP 76 do czynnego wzięcia udziału w pierwszych w tym roku szkolnym „Pływackich zawodach Mikołajkowych”, a Dyrekcję szkoły oraz rodziców wraz z osobami zainteresowanymi sportem pływackim, do kibicowania najmłodszym. Zawody odbędą się 06.12.2017 r. (środa) we Wrocławiu na krytej pływalni WKS Śląsk Wrocław przy ul. Racławickiej 62. Zapisy do zawodów zaplanowano na godz. 9:15. Szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie zawodów.

Mat - edycja XIX

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XIX

odbędzie się w szkole

11 stycznia 2018 (czwartek) dla klas 2 - 7

Koszt uczestnictwa jednego ucznia w konkursie to 9 zł.

Osoby chętne zgłaszają się do nauczycieli matematyki do 10 grudnia 2017 r. wpłacając równocześnie niezbędną kwotę.

Zadania z lat poprzednich znajdują się na stronie  jersz.pl

KONKURS MATEMATYCZNY KOMA - 2017

KONKURS MATEMATYCZNY KOMA to bezpłatny konkurs składający się z 3 etapów: wykładu oraz części konkursowej (w Naszej Szkole w sali 31) oraz finału konkursu, który odbędzie się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego 2 grudnia 2017 (sobota) dla uczniów klas 4 -6 oraz 9 grudnia 2017 (sobota) dla uczniów klas 7.

Wykład odbędzie się 20 listopada 2017 (poniedziałek) w godz. 7.30 – 9.00 (1 i 2 lekcja).

Konkurs odbędzie się 21 listopada 2017 (wtorek) w godz. 7.30 – 8.15 (1 lekcja).

Ideą konkursu jest propagowanie matematyki poprzez wdrażanie uczniów do formy typowo wykładowej, do umiejętnego, samodzielnego robienia notatek oraz korzystania z nich.

Wykład jest integralną częścią konkursu.

Dotyczy on zupełnie nowego dla uczniów zagadnienia. Podczas wykładu uczniowie mogą sobie robić notatki, z których będą mogli korzystać podczas konkursu.

Na wykład oraz konkurs należy zabrać ze sobą przybory do pisania i kartki lub zeszyt.

Uczniów klas 4 - 7 chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłaszanie udziału u nauczycieli matematyki do piątku 17 listopada 2017.

Serdecznie zapraszam,

Beata Walczuk :)

Bezpieczny senior

Wojewódzka Policja we Wrocławiu kontynuując założenia wojewódzkiej Koncepcji „Bezpieczny Senior”, wdraża trzeci etap konkursu, którego celem jest profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa osób starszych. Jednym z kierunków działania Wydziału Prewencji jest edukacja o bezpieczeństwie, w tym również dbanie   o relacje międzyludzkie i rodzinne, które w przypadku osób starszych stają się gwarantem ich bezpieczeństwa. Założeniem konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania na rzecz seniorów.   To właśnie oni w ramach zajęć szkolnych staną się reżyserami spotów reklamowych kierowanych do osób samotnych – babć, dziadków, sąsiadów, pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy - to nie akcja policyjna!!!”. Filmy społeczne będą ostrzegać o współczesnych zagrożeniach, w tym również o ewentualności stania się ofiarą przestępstwa. Elementami filmu będą również porady dla seniorów, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństw, a także wsparcie  w sytuacjach problemowych. Wszystkie wysłane prace wezmą udział w konkursie z których wyłonione zostaną te najciekawsze. W konkursie wezmą udział szkoły z całego województwa dolnośląskiego. Nagrodami dla najlepszych za udział w konkursie byłyby wizyty w najatrakcyjniejszych miejscach Wrocławia – Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Humanitarium, Komenda Miejska Policji – Zespół Przewodników Psów Służbowych. Konkurs rozpoczyna się 30 października i trwa do 13 lutego 2018 r.

Dolnośląski Kurator Oświaty

Roman Kowalczyk

MAKS MATEMATYCZNY

Internetowy Konkurs Matematyczny

edycja IV

odbędzie się

w czwartek 19 października 2017

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają chęć udziału u nauczycieli matematyki w terminie do 6 października 2017 wraz z wpłatą 9 zł.

INFORMACJA O KONKURSIE

Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

Czytaj więcej: MAKS MATEMATYCZNY

ZAPOWIEDZI KONKURSÓW INFORMATYCZNYCH

KONKURSY INFORMATYCZNE:

1. Konkursy fotograficzne:
          - „Wakacyjna fotka” – do 27 października 2017 r.
          - „Jesienna fotka” – do 15 grudnia 2017 r.
          - „Zimowa fotka” – do 23 lutego 2018 r.
          - „Wiosenna fotka”” – do 31 maja 2018 r.
  1. Szkolny konkurs na film zachęcający do głosowania w WBO.
  2. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr 2017”.
  3. Dla klas IV konkurs na album „Bezpieczny Internet”. Maj 2018 r.
  4. Dla klas V konkurs na prezentację multimedialną „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Kwiecień 2018 r.
  5. Dla klas VI konkurs na stronę internetową „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Maj 2018 r.
  6. Dla klas VII konkurs na grę edukacyjną w programie Scratch „Bezpieczny Internet. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Marzec 2018 r.
  7. Szkolny Konkurs „Mistrz klawiatury”
         - klasy 6, 7 – pierwszy semestr
         - klasy 4, 5 – drugi semestr
  8. VIII Dolnośląski Konkurs Małego Programisty. Kwiecień 2018 r.
  9. Udział w konkursach zewnętrznych. Szczególnie w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Copyright © 2017. Szkoła Podstawowa nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu Rights Reserved.

Wszelkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu. Ich kopiowanie i wykorzystanie bez zgody dyrekcji szkoły oraz rodziców dzieci znajdujących się na fotografiach jest zabronione!