Internetowy Konkurs Matematyczny

edycja IV

odbędzie się

w czwartek 19 października 2017

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają chęć udziału u nauczycieli matematyki w terminie do 6 października 2017 wraz z wpłatą 9 zł.

INFORMACJA O KONKURSIE

Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe.

ZADANIA KONKURSOWE

Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. Opis zadań pojawi się na podlinkowanej stronie, około godziny 18:00 dzień przed konkursem.

Zachęcamy do treningu w ubiegłorocznych zadaniach

link do gier na stronie: http://jersz.pl/contest,11.html

Podziel to!