22 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w apelu zorganizowanym przez klasę 7a oraz Szkolny Zespół Muzyczny.

Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Praw Człowieka. Podczas uroczystości zostały przedstawione prawa takie jak:  prawo wolności słowa czy prawo do życia prywatnego i rodzinnego. W trakcie prezentacji uczniowie przedstawili krótkie, praktyczne scenki obrazujące działanie tych praw w życiu codziennym każdego z nas.

Następnie wręczone zostały nagrody dla zwycięzców Konkursu Na Najładniejsze Zdjęcie Gór oraz za najwyższe wyniki osiągnięte w Quizie o tematycie gór.  Konkursy te przygotowała klasa 8e.

Na zakończenie spotkania, Szkolne Kółko Muzyczne prowadzone przez Pana Wojciecha Stasika, zachęciło wszystkich uczestniczących do wspólnego kolędowania, dzięki czemu uczniowie 76. mogli poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia oraz spędzić ostatni dzień w szkole w miłej i ciepłej atmosferze.

Magdalena Surówka