Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursu „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia” jest NASK realizujący projekty Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) i Kampanie Edukacyjno-Informacyjne (KEI).

Zgłoszenia przyjmujemy od 20 grudnia 2022 r. do 10 lutego 2023r.

Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas 7 i 8 oraz szkół ponadpodstawowych uczestniczących w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy, że w interesujący i twórczy sposób odpowiecie na pytanie konkursowe: „Dlaczego to w Waszej szkole powinny się odbyć zajęcia dotyczące zmiany klimatu?”.

Czekamy na materiały wideo – filmy, animacje, wypowiedzi lub inne kreatywne formy!

Uwaga! Każda szkoła może zgłosić wyłącznie jedną pracę konkursową. Nagranie powinno trwać maksymalnie 30 sekund. Plik z pracą konkursową nie może przekraczać 200 MB.

Nauczyciel za pośrednictwem poniższego formularza zgłasza szkołę i przesyła pracę konkursową.

Co można wygrać?

W pięciu szkołach zorganizujemy dwugodzinne warsztaty z trenerami z Centrum Nauki Kopernik.
W każdej ze szkół może w nich wziąć udział około 35 uczniów.

Zajęcia poprowadzą biolodzy z Centrum Nauki Kopernik, a ich tematem będzie bioróżnorodność w kontekście zmian klimatu. Uczniowie będą zgłębiać problem wpływu warunków klimatycznych na gatunki kluczowe na przykładzie Puszczy Białowieskiej.

Konkurs i warsztaty są częścią programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś” realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”.

Zgłoszenia do konkursu proszę przekazywać do Pani Sylwii Kondek-Zając.