Zapraszamy szkoły podstawowe z Wrocławia i powiatu wrocławskiego do wzięcia udziału w drugiej edycji Powiatowego konkursu recytatorskiego i fotograficznego „Czar Soplicowa”.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

Aby wziąć w nim udział, należy przede wszystkim sięgnąć po tekst „Pana Tadeusza” i odnaleźć tam coś dla siebie: nietuzinkową postać, która zapadła w pamięć, ulubiony zakamarek soplicowskiego lasu czy ogrodu, poruszającą lub zabawną sytuację.

Następnie wybrany fragment poematu zaprezentować poprzez interpretację recytatorską lub fotografię zainspirowaną lekturą utworu.

Pierwszy etap konkursu powinien odbyć się w ramach szkoły i wyłonić maksymalnie trzech uczniów recytujących wybrane przez siebie fragmenty „Pana Tadeusza” (zgłoszenia do 1 marca 2023), którzy wezmą udział w II etapie konkursu oraz/lub maksymalnie 20 prac fotograficznych, które (przesłane do 8 maja 2023) przejdą do kolejnego etapu konkursu.

Drugi, finałowy etap konkursu recytatorskiego (marzec 2023) oraz wręczenie nagród i wystawa pokonkursowa fotografii (maj 2023) odbędą się w Muzeum Pana Tadeusza.

Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Józefa Piłsudskiego we Wrocławiu we współpracy z Muzeum Pana Tadeusza.

Chęć udziału w konkursie proszę zgłaszać do Pani Sylwii Kondek-Zając.