Z ogromną radością informuję, iż Uczniowie naszej Szkoły: Tomasz Furmaniuk z klasy 5C oraz Mariia Plotnikova z klasy 8D, wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I Ty możesz zostać baśniopisarzem”.

Organizatorem Konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu, Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły na Borkac.

Tomasz napisał utwór pt. „Baśń o bardzo wysokiej dziewczynce”, natomiast Mariia – wiersz pt. „Co będzie dalej?”.

Celem konkursu jest:

• popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena i wartości moralnych w niej zawartych,
  • poszerzanie wiedzy na temat tradycji i kultury regionu,
  • kształtowanie systemu wartości, a przede wszystkim uczciwości, życzliwości, odpowiedzialności, sprawiedliwości, szacunku dla innych,
  • kształtowanie wrażliwości na przeżycia innych,
  • ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji,
  • kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł,
  • rozwijanie uzdolnień literackich,
  • promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach literackich,
  • propagowanie czytelnictwa.

Uczniom serdecznie gratulujemy talentu oraz życzymy, by Jury powołane przez Organizatora doceniło ich prace.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku.

Sylwia Kondek-Zając