Drodzy Uczniowie,

nasza Szkoła bierze udział w programie Finansoaktywni. Jest to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów, adresowany do uczniów i nauczycieli klas 5., 6., 7. i 8szkół podstawowych.

W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna, już VIII edycja, której misja brzmi:

Budżet. Plan do działania!

Uczniowie zapoznają się z pojęciem budżetu – od rodzinnego do budżetu państwa oraz dowiedzą się, w jaki sposób mogą uczestniczyć w planowaniu wydatków poprzez budżet obywatelski.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki.

Nasza szkoła otrzymała już materiały edukacyjne, które wykorzystamy na zajęciach z wychowawcą.

Można również wziąć udział w konkursie towarzyszącym programowi.

Trzyosobowe zespoły przygotowują zgłoszenie konkursowe: projekt, który jest potrzebny

w naszym otoczeniu. Może to być siłownia na wolnym powietrzu, pracownia kulinarna lub schronisko dla bezdomnych kotów itp.

Należy zaplanować realizację projektu.

Uwaga! Wszystkie wydatki powinny zmieścić się w kwocie 150.000 PLN.

Opisujemy projekt i przygotowujemy jego wizualizację.

Realizacja projektu uda się tylko wtedy, kiedy uzyskamy poparcie innych mieszkańców miejscowości.

Opracować należy zatem plan promocji w szkole i najbliższym otoczeniu, przygotować plakat i artykuł do gazety.

Szkolny Opiekun Programu Finansoaktywni

Sylwia Kondek-Zając