z Oddziałami Sportowymi

Facebook SP76
Close this search box.

Szanowni Rodzice!

Podjęcie nauki w szkole to duże wyzwanie dla dziecka i rodzica.

Jak postępować, zanim dziecko przekroczy próg szkoły?

1. Rozmawiaj z dzieckiem o szkole podczas wakacji – warto odnieść się do własnych miłych wspomnień.
  2. Pozytywnie nastaw swoje dziecko do nauki w szkole. Pokaż mu, że dzięki nauce będzie samodzielne. Samo przeczyta ulubioną bajkę, a gdy nauczy się liczyć, będzie samodzielnie płacić za lody w sklepie.
  3. Tłumacz dziecku, jak ma się zachowywać w szkole. Trzeba uświadomić dziecku, że w szkole należy słuchać poleceń nauczyciela – tak jak rodziców w domu oraz darzyć szacunkiem starszych i inne dzieci.
  4. Przygotuj z dzieckiem wyprawkę koniecznie w czasie wakacji – zakup przyborów szkolnych może być doskonałą zabawą.

WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

ROK SZKOLNY 2024/2025

Książki:

Szkoła zapewnia dla ucznia podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.

Książkę do religii rodzic kupuje we własnym zakresie.

Tornisterpowinien być lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka. Zwrócić także należy uwagę na to, czy tornister, który chcemy kupić ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa.

Pojemnik na śniadanie, bidon.

Obuwie zmienne obowiązujące na terenie szkoły – proponujemy: obuwie sportowe z antypoślizgową, jasną podeszwą, na przylepiec lub wiązane na sznurówki, jeśli dziecko potrafi je zawiązać (trampki, tenisówki) z workiem, który dzieci będą pozostawiały w szatni szkolnej.

Wyposażenie piórnika: 2 ołówki B, 2 ołówki HB, gumka, temperówka z pojemnikiem, nożyczki zaokrąglone (odpowiednio dobrane dla dziecka prawo lub leworęcznego) , klej w sztyfcie, linijka, kredki ołówkowe.

W początkowym etapie nauki pisania dzieci posługują się wyłącznie ołówkiem,  dlatego proszę na razie nie kupować narzędzia pisarskiego typu długopis czy pióro lub długopis zmazywalny. Po okresie wstępnym w klasie pierwszej wychowawcy klas wspólnie z Rodzicami zastanowią się nad wyborem odpowiednich przyborów do pisania dla ucznia, aby ułatwiały mu one ten etap oraz sprawiały, że nauka będzie sprawą łatwą i przyjemną, a dziecko chętnie będzie sięgało po długopis lub pióro.

Zeszyt do korespondencji (16-kartkowy w kratkę) – na pierwszej stronie: imiona i nazwisko dziecka, telefony kontaktowe do rodziców/opiekunów, informacja  czy dziecko jest zapisane do świetlicy, na obiady.

Na uroczystościach szkolnych obowiązuje strój galowy : biała bluzka lub koszula, spódnica lub spodnie w czarnym lub granatowym kolorze.

We wrześniu będzie możliwość wyrobienia dziecku legitymacji szkolnej.  W tym celu do wychowawcy klasy  należy dostarczyć zdjęcie legitymacyjne dziecka.

Przybory plastyczne, które uczeń zostawi  w szkole:

–  blok rysunkowy (format A4, białe kartki),

–  blok techniczny A4 (1 z białymi kartkami, 1 z kolorowymi kartkami);

– duży brystol – biały i kolorowy,

– szary papier tzw. „pakowy” – 2 arkusze

– zeszyt papierów kolorowych tzw. „wycinanki” ( zwykły i samoprzylepny);

– duże opakowanie plasteliny (12 kolorów);

– farby plakatowe – 12 kolorów, 3 pędzelki różnej grubości, kubeczek na wodę;

– kredki BAMBINO,

– pastele olejne,

– 2 kleje w sztyfcie;

– klej Magic;

– kolorowe bibuły.

Zeszyty: 16-kartkowe w kratkę i w trzy linie (po 5 sztuk) –  bez marginesów (dobrze, aby linie różniły się kolorami tzn. dwie są czerwone i jedna niebieska – do nauki pisana), zeszyt do j. angielskiego, do religii.

Dodatkowo:

– kostka do gry;

– patyczki do liczenia;

– liczydło;

– taśma klejąca;

– 2 teczki A4 z gumką;

– brudnopis/notes

– 1 ryza papieru ksero (format A4) na semestr – do przyniesienia po informacji od nauczyciela;

– 1 opakowanie koszulek do segregatorów (najlepiej sztywne, do takich dzieci potrafią włożyć swoje prace);

– 2 opakowania chusteczek higienicznych (wyciągane), 2 opakowania ręczników papierowych  – do przyniesienia po informacji od nauczyciela;

Zajęcia gimnastyczne: biała koszulka z krótkim rękawem, ciemne spodenki/leginsy, bawełniane skarpetki, obuwie sportowe na jasnej podeszwie.

Zajęcia basenowe: mały plecak/torba, strój do pływania, klapki, czepek, okularki, ręcznik oraz w razie potrzeby szczotka i suszarka do włosów.

WSZYSTKIE RZECZY POWINNY BYĆ PODPISANE!

Proszę oczywiście nie pakować do tornistrów dzieci wszystkich elementów wymienionych w WYPRAWCE.

Co należy przynieść poinformujemy na pierwszym zebraniu we wrześniu.

Wychowawczynie klas pierwszych