{Play}Finał XI Wrocławskiego Konkursu "Pożeracze Książek"

27 kwietnia 2021 roku odbył się finał XI Wrocławskiego Konkursu Pożeracze Książek. 71 uczniów z 21 szkół podstawowych Wrocławia zmierzyło się z testem dotyczącym dziesięciu powieści zaproponowanych przez organizatorów.
Z naszej szkoły 7. miejsce zajęła Anastasiya Zhura z 6b, która otrzyma nagrodę książkową i dyplom od Organizatorów konkursu.
Gratulujemy sukcesu!

Pozostałym Pożeraczom: Igorowi Wereszczyńskiemu, Zuzannie Sadowskiej i Pawłowi Lubinowi dziękuję za udział w konkursie, zaangażowanie i zapał do czytania. Czekają na Was dyplomy!
Życzę Wszystkim Uczestnikom cudownych chwil spędzonych z książką.
Dziękuję również Rodzicom za wspieranie Dzieci i zaszczepienie im miłości do książek.

{Play} CHROŃ DRZEWA - PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ
W RAMACH AKCJI NIEBIESKA WSTĄŻKA DLA DRZEW WE WROCŁAWIU

Święta Wielkanocne dopiero za kilka dni,
a u nas w bibliotece już pojawił się
koszyk pełen książkowych darów

Dziękuję Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły, którzy podzielili się książkami i podarowali naszej bibliotece ponad 70 egzemplarzy. Jest to wspaniały prezent dla naszych czytelników.
Szczególnie chciałabym podziękować Aleksandrze Dudek z klasy 5b i jej Rodzicom za podarowanie 32 książek. Wszystkie ofiarowane egzemplarze, to nowości wydawnicze. Pani Joanna Dudek napisała mi, że książka czytana jak najwięcej razy, to książka spełniona. Możemy zapewnić, że podarowane książki będą często czytane.
Akcja zbiórki książek odbyła się w ramach projektu Chroń drzewa – podziel się książką. Niebieska Wstążka dla Drzew we Wrocławiu trwała od 10.10.2020 do 22.03.2021
Po powrocie do szkoły Wszyscy darczyńcy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dzielimy się dobrem!

{Play} Padlet biblioteki szkolnej
Wszystko w jednym miejscu
Zachęcam do korzystania z zasobów umieszczonych na padlecie naszej biblioteki szkolnej. Znajdziecie tam:
a) informacje o pracy biblioteki w czasie nauki zdalnej nadal możecie wypożyczać i oddawać kiążki
b) dostępne lektury online dla klas 1-8,
c) aktualności, konkursy, zabawy czytelnicze, ciekawostki
d) informacje o książkach z naszej biblioteki
adres padletu:

Zapraszam serdecznie
Ewa Wojtuś
nauczyciel bibliotekarz

Zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej

SP 76 we Wrocławiu

wynikające z sytuacji  epidemicznej

1. Książki, lektury zamawiamy przez dziennik Vulcan. W wiadomościach wybieramy pracownik Ewa Wojtuś.  W treści piszemy tytuł książki/lektury, opcjonalnie autora, nazwisko i imię ucznia zamawiającego i klasę.
  2.  Zamówione książki odbieramy na parterze szkoły   w godz. 12.00- 16.30

3. Uczniowie z  klas 1-3, odwiedzający bibliotekę   muszą mieć założoną maseczkę i zdezynfekowane ręce. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się na korytarzu obok biblioteki.

4. W bibliotece może przebywać jedna osoba wypożyczająca.

5. Do odwołania wstrzymany jest wolny dostęp do półek.

6. Książki oddawane do biblioteki, odkładane są do wyznaczonego kartonu i podlegają 72-godzinnej kwarantannie.

7  Biblioteka jest systematycznie wietrzona.

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2020/21

Poniedziałek godz. 7.30-13.30