REKRUT.

„Wędrujące książki”
Kochani czytelnicy!
Dziękuję za tak piękny odzew na zbiórkę książek do polskich szkół w Kołomyi. Przynieśliście przepiękne książki, za które bardzo dziękuję. Jesteście niesamowici!
Jeżeli jeszcze ktoś chciałby podzielić się książką, to zbiórka w bibliotece trwa do 15. czerwca 2022.
Dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za dobre serce!
Ewa Wojtuś
Półeczka bookcrossingowa
Kochani Czytelnicy!
Od poniedziałku 09.05.2022 wznawiamy w naszej szkole półkę bookcrossingową.
Regał znajduje się w przedsionku naszej szkoły po stronie wyjścia.
Jeżeli masz w domu książkę, którą przeczytałeś
i chciałbyś przekazać ją innym, to zostaw ją na półce.
Jeżeli chcesz, weź książkę i zakochaj się w czytaniu!
Warsztaty plastyczne w świetlicy: Tworzymy zakładki do „Wędrujących Książek”
11 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały piękne zakładki. Wszystkie trafią do naszego plecaka pełnego niespodzianek i pojadą do polskich szkół w Kołomyi w Ukrainie.

Z ogromną radością informuję, że Uczennica klasy 7D - Zuzanna Kondraciuk - reprezentowała naszą Szkołę podczas Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Zabawa słowem. Słowem malowane" pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.

Zuzia przygotowała pracę plastyczną będącą wizualizacją utworu poetyckiego Wisławy Szymborskiej.

Dalszy harmonogram konkursowy przedstawia się następująco:

09.05.2022 – 13.05.04 weryfikacja zebranych prac oraz kart Uczestników.

16.05.2022 – 30.05.2022 (do godziny 10.00) Głosowanie Publiczności. W tym czasie Jury zapoznaje się z nagraniami występów i wyłania Finalistów Festiwalu.

01.06.2022 - Opublikowanie listy uczestników zakwalifikowanych do Finału na stronie internetowej Organizatora (www.talent.wroclaw.pl) oraz w oficjalnych mediach społecznościowych CKT.

Gala Finałowa odbędzie się w auli Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu. Planowana data: 15 czerwca 2022 r. W trakcie gali odbędzie się wernisaż prac plastycznych, prezentacja interpretacji literackich, wyłonienie Laureatów Konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Zuzi gratulujemy ogromnego talentu oraz życzymy, by Komisja doceniła jej talent i zaangażowanie.

Sylwia Kondek-Zając

8 kwietnia 2022 roku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria I (klasy 4-6)
I miejsce: Lena Skawińska z klasy 6B
II miejsce: Nadia Piątek z klasy 6B
III miejsce: Jacek Lewandowski z klasy 5B
Wyróżnienie: Błażej Kuczyński z klasy 4C

Kategoria II (klasy 7-8)
I miejsce: Oliwia Mazur z klasy 7B
II miejsce: Zuzanna Kondraciuk z klasy 7D
III miejsce: Antanina Kuchynskaya z klasy 7D

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali utwory poetyckie Wisławy Szymborskiej. Komisja konkursowa była pod wrażeniem interpretacji głosowej, doboru repertuaru, opanowania pamięciowego tekstu, kultury słowa. Jestem dumna z Uczniów, którzy w świecie pełnym nowoczesnych technologii, pochylają się także nad słowem poetyckim.:)

O terminie uroczystego rozdania pamiątkowych dyplomów oraz nagród poinformuję w przyszłym tygodniu (za pomocą strony internetowej oraz profilu Szkoły na Facebooku).

Sylwia Kondek-Zając
Ranking najlepszych książek dla dzieci i młodzieży wg uczniów SP76 we Wrocławiu
Uczniowie zaproponowali aż 70 różnych tytułów. W głosowaniu brało udział 195 uczniów, oddano 185 głosów ważnych, 10 głosów nieważnych. Książki, które otrzymały najwięcej głosów zajęły miejsca od 1 do 8. Pozostałe tytuły otrzymały 1 lub 2 głosy.
1. miejsce Harry Potter J. K Rowling
2. miejsce Dziennik Cwaniaczka J. Kinney
3. miejsce Zawiadowcy J. Flanagan
4. miejsce Hobbit J.R.R Tolkien
5. miejsce ex aequo:
Magiczne drzewo, A. Maleszka
Nela Mała Reporteka,
Szkoła Trzęsiportków, B. Moor, P. Butchart
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, M. Widmark
Hanako duch ze szkolnej toalety, Aidario
6. miejsce Zaopiekuj się mną, Holly Web
7. miejsce Mikołajek, R. Goscinny
8. miejsce ex aequo:
Percy Jackson, Rick Riodan
Wiedźmin, A. Sapkowski
Baśniobór, B. Mull
Słodkie niespodzianki wylosowała pani dyrektor Iwona Kuźnik, a otrzymali je Ada Bodnar, Szymon Szymański, Bartosz Leki.
Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w wyborze najlepszej książki!
Ewa Wojtuś

25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena
.
Z tej okazji zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie czytelniczym „Spotkajmy się pod Pagórkiem” dotyczącym znajomości treści utworu „Hobbit”.
Konkurs odbędzie się 25 marca (piątek) o godz. 9.10, na stołówce szkolnej.
Uczniowie otrzymają do rozwiązania  test ze znajomości "Hobbita".
Chętni uczniowie mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie u p. Małgorzaty Koźlarskiej lub w bibliotece szkolnej (do 20 marca). Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy.
Zapraszamy również do konkursu na najlepsze przebranie (za wybraną postać z ulubionej powieści Tolkiena). Przebranych uczniów zapraszamy 25 marca, na III piętro, podczas długiej przerwy o godz. 11.45. Trzech najlepiej przebranych uczniów otrzyma nagrody. Na wszystkich przebranych czeka słodka niespodzianka.
p. Małgorzata Koźlarska p. Ewa Wojtuś