REKRUT.

22 czerwca w auli Liceum nr XIV odbyła się ceremonia wręczenia stypendiów Promovere Talenta.
Uroczystość podzielono na dwie tury. O godzinie 11:30 w umieniu Prezydenta Miasta stypendia wręczyła Pani Ewa Szczęch - Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych.
Stypendia za bardzo dobre oceny i osiągnięcia otrzymali:
- Hanna Zając
- Mateusz Mielcarek
- Jakub Świątczak
O godzinie 13:00 stypendia za tytuł laureata w konkursach wręczył Pan Bohdan Aniszczyk, Radny Wrocławia. Stypendia otrzymali:
- Adam Biel
- Jagoda Białek
- Maciej Boroń
- Paweł Czujowski
- Mateusz Jurach
- Franciszek Kurlej
- Karol Łacina
- Magdalena Nieplowicz
- Igor Nowicki
- Justyna Rojek - Nowosielska
Wszystkim stypendystom serdecznie GRATULUJEMY!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WRĘCZENIA Stypendium dla uczniów i absolwentów SP 76

Adam Gąsienica-Samek został wicemistrzem Europy podczas zawodów Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów 2021! Brązowe medale wywalczyli Jerzy Olkowski oraz Karol Łacina. Natomiast Paulina Żeleźnik, startująca w drugiej, nieoficjalnej reprezentacji, zdobyła srebrny medal. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników!

Zawodnicy reprezentujący Polskę na zawodach Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów 2021

Polskę na zawodach EJOI 2021 reprezentowali:

• Karol Łacina - absolwent Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu
  • Stanisław Lada - uczeń 7. klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Warszawie
  • Jerzy Olkowski - absolwent Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Warszawie
  • Adam Gąsienica-Samek - absolwent Szkoły Podstawowej nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie
Czytaj więcej: EUROPEJSKA OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

PREZENTACJA KLASY 8D

Za ogromne wsparcie informatyczne i organizacyjne, bardzo serdecznie dziękujemy profesorowi Krzysztofowi Lorysiowi.
Za prowadzenie bardzo ciekawych zajęci i profesjonalne przygotowanie, pani Adriannie Struzik i panu Mateuszowi Basiakowi.

{Play}
Z ogromną przyjemnością informujemy, że 11 uczniów naszej szkoły zostało Finalistami XV Olimpiady Informatycznej Juniorów, w tym 9 Laureatów.
Jednocześnie KAROL ŁACINA zdobył I miejsce w Polsce.

LAUREACI:
Złoty medal: KAROL ŁACINA
Srebrny medal: ADAM BIEL
Brązowy medal (kolejność alfabetyczna):
MACIEJ BOROŃ
JAGODA BIAŁEK
PAWEŁ CZUJOWSKI
MATEUSZ JURACH
FRANCISZEK KURLEJ
IGOR NOWICKI
JUSTYNA ROJEK-NOWOSIELSKA

FINALIŚCI:
MIKOŁAJ WIECZOREK
HANNA ZAJĄC

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!

Informacje pochodzą ze strony https://oij.edu.pl

{Play}Szukasz ciekawych wrażeń? Jesteś otwarty na naukę i nowe znajomości? To jest to, czego potrzebujesz!
Przyjdź do klasy uniwersyteckiej o profilu matematyczno-informatycznym. Dzięki dodatkowym i ciekawym zajęciom łatwiej będzie Ci wygrywać konkursy i dostać się do wymarzonego liceum. Inteligentni uczniowie, z którymi będziesz mógł porozmawiać o swoich zainteresowaniach, na pewno pomogą Ci, gdy będziesz w potrzebie. Na zajęciach z matematyki i programowania dowiesz się wielu ciekawych informacji. Nauczyciele uczący w Szkole Podstawowej nr 76 są zaangażowani i chętnie pomagają z opanowaniem materiału. Czekamy na Ciebie.
Ewa Bogacz, Ryszard Kępa, Iga Szostak, Antoni Deutshmanek.

Osiągnięcia uczniów klas „uniwersyteckich” Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi im. I Armii Wojska Polskiego
Osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021:
➢ Kwalifikacja 18 uczniów do II etapu (powiatowego) Olimpiady Matematycznej Juniorów (8 - kl.7 i 10 – kl.8)
➢ Kwalifikacja 11 uczniów do II etapu (powiatowego) Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego „zDolny Ślązak” (7 - kl.7 i 4 – kl.8)
➢ Laureatka XVIII Wrocławskiego Maratonu Matematycznego
➢ II miejsce i 3 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr
➢ Dwóch uczniów zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Informatycznej Szkół Średnich
➢ Kwalifikacja 22 uczniów do II etapu Olimpiady Informatycznej Juniorów.
➢ II miejsce w Konkursie Informatycznym Aglomeracji Wrocławskiej w ramach Ligii Niezwykłych Umysłów
➢ II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szachach Online – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020:
➢ 5 finalistów Olimpiady Informatycznej Juniorów (w tym 3 z wyróżnieniem)
➢ Finalista Olimpiady Matematycznej Juniorów
➢ 4 laureatów i 1 finalista konkursu Zdolny Ślązak z matematyki
➢ 2 finalistów X Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty
➢ I miejsce w Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną „Wrocławskie Wieże” w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia
➢ Laureat i finalistka XV Wrocławskiego Konkursu Matematycznego
➢ Mistrz Dolnego Śląska w Szachach (I miejsce)
➢ II miejsce drużynowo w Wojewódzkim Konkursie Szachowym
➢ 2 laureatów X Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty

Z ogromną przyjemnością ogłaszam, że Mateusz Jurach zdobył II miejsce
w  XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "BÓBR".

Wyróżnienia w konkursie zdobyli

Maciej Boroń, Paweł Czujowski, Filip Rusiecki.

Serdecznie GRATULUJEMY!!!