{Play}W związku z panującą sytuacją epidemiczną i przejściem klas młodszych na tryb nauki zdalnej tegoroczny Szkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej klas 1 - 3 nie mógł odbyć się w formie stacjonarnej. Wszyscy uczestnicy przesłali więc swoje interpretacje wierszy w formie nagrania wideo.
8 kwietnia, zebrało się jury konkursu w składzie: p. Grażyna Kalbarczyk, p. Violetta Kłos, p. Izabela Latko -Bożek i p. Dorota Kiraga.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu przesłanych przez dzieci nagrań, jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - Zofia Zając kl. 3a za wiersz "Rupaki"
II miejsce - Małgorzata Smorągiewicz kl. 2b za wiersz "Młodsza siostra"
III miejsce - Maciej Kilimnik kl. 3a za wiersz "Szły raz myszy"

Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla:
Poli Kucharczyk z kl. 1a za wiersz "Szklanka przechwalanka"
Poli Lewandowskiej z kl. 1a za wiersz Ząb"
Natalii Smutkiewicz z kl. 2a za wiersz "Mleko"
Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom gratulujemy pięknych recytacji i życzymy kolejnych sukcesów.
Nagrody dla laureatów i dyplomy za udział w konkursie zostaną wręczone, gdy tylko uczniowie klas młodszych wrócą do szkoły.

Biblioteka szkolna zaprasza
Uczniów klas 7 i 8
na
Walentynkową Zabawę Cytatową

Rozpoznaj z jakich utworów pochodzą poniższe cytaty o przyjaźni i miłości. Podaj tytuł i autora cytowanego fragmentu. Odpowiedzi prześlij do 14.02.2021r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wśród czytelników, którzy odgadną wszystkie cytaty prawidłowo będą rozlosowane trzy drobne upominki walentynkowe. Zwycięzcy zostaną poinformowani o nagrodzie i terminie odbioru przez dziennik Vulcan.
Życzę udanej zabawy!

POBIERZ PLIK ABY ZOBACZYĆ SZCZEGÓŁY KONKURSU