REKRUT.

Wyniki konkursów internetowych

25 listopada 2021 roku odbyły się przygotowane przez panią Jowitę Panek dwa konkursy internetowe Kahoot. Dziś laureaci konkursów otrzymali nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

Konkurs "Dobre maniery"
I miejsce Kędziora Aleksandra 7e
II miejsce Natalia Omelanowicz 8b
III Nowak Sebastian 6a

Konkurs "Zgadnij kto to?"
1 miejsce Chabier Katarzyna 6c, Kędziora Katarzyna 7e
2. miejsce Hajdasz Oskar 6c, Głośna Amelia 7e
3. miejsce Jan Kropidłowski 6a, Roman Reznikow 6c

10 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy widoczne w dekoracjach, kotylionach i przede wszystkim strojach. Wszystko dlatego, że od rana świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcemy bowiem pokazać, że także od młodego pokolenia zależy, jaką historię zbudujemy, bo przecież tworzy się ona także dzisiaj. Już o godz. 9 dzieci z najmłodszych klas odśpiewały znane pieśni patriotyczne m.in. „My, Pierwsza Brygada”. Występ został powtórzony w samo południe. O 10 i 13 dzięki naszym szkolnym radiowcom wysłuchaliśmy przez radiowęzeł prezentacji słowno-muzycznej poświęconej wolności, którą przygotowały klasy starsze. Dzięki niej mogliśmy odpowiedzieć sobie na ważne pytania: Czym jest wolność? Jak ją wykorzystać i odnaleźć przede wszystkim w sobie? Najważniejszym punktem świętowania było wspólne wykonanie Hymnu o godzinie 11:11. Z dumą odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Oddaliśmy tym samym cześć tym, którzy sprawili, że Polska stała się niepodległa. Umiejmy w tej niepodległości trwać, nie rezygnujmy z ideałów, marzeń i planów.

Opracowanie: Weronika Więckowska

25 - 29 października 2021
Tydzień Biblioteki Szkolnej SP76 w ramach
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”

25. 10.2021(poniedziałek) zapraszam uczniów na parter szkoły do obejrzenia wystawy oraz do biblioteki szkolnej na wystawę nowości i ciekawych książek.
W klasach 2-3 odbędzie się „Spotkanie z baśnią’ teatrzyk kamishibai H. Ch. Andersena „Słowik”

26.10 (wtorek) Czytanie „Baśni z 10O1 nocy” na wszystkich długich przerwach w bibliotece szkolnej . Zapraszam chętnych uczniów klas 1-3.

27.10.21 (środa) Książka niespodzianka, czyli randka w ciemno z książką. Przyjdź do biblioteki, wypożycz książkę nie widząc okładki, nie znając autora i tytułu. Wybierz książkę w ciemno i zakochaj się w czytaniu. Akcja skierowana jest do wszystkich czytelników, ale szczególnie zapraszam uczniów klas 7-8. Można będzie wypożyczyć jedną książkę niespodziankę.

28.10.21 (czwartek) „Goście, goście… odwiedziny postaci z baśni i bajek”. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, ale w naszej szkole będzie on miał miejsce 29.10. 2021. Chętni uczniowie przebierają się za postać z bajki lub baśni. Osoby, które w tym dniu przyjdą przebrane do szkoły, będą zwolnione z pytania, a klasa, w której przebierze się 90% uczniów będzie również w tym dniu zwolniona z kartkówek. Zapraszam do przebrania również nauczycieli.

29.10. (piątek) zwieńczeniem Tygodnia Biblioteki Szkolnej będzie udział w
II Międzynarodowej Akcji Przerwa Na Czytanie. Bijemy rekord w czytaniu na przerwie!
Przynieś do szkoły książkę i czytaj na każdej przerwie! Zachęcam wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do włączenia się do akcji, bo czytanie jest super!

Ewa Wojtuś
nauczyciel bibliotekarz