REKRUT.

25 - 29 października 2021
Tydzień Biblioteki Szkolnej SP76 w ramach
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”

25. 10.2021(poniedziałek) zapraszam uczniów na parter szkoły do obejrzenia wystawy oraz do biblioteki szkolnej na wystawę nowości i ciekawych książek.
W klasach 2-3 odbędzie się „Spotkanie z baśnią’ teatrzyk kamishibai H. Ch. Andersena „Słowik”

26.10 (wtorek) Czytanie „Baśni z 10O1 nocy” na wszystkich długich przerwach w bibliotece szkolnej . Zapraszam chętnych uczniów klas 1-3.

27.10.21 (środa) Książka niespodzianka, czyli randka w ciemno z książką. Przyjdź do biblioteki, wypożycz książkę nie widząc okładki, nie znając autora i tytułu. Wybierz książkę w ciemno i zakochaj się w czytaniu. Akcja skierowana jest do wszystkich czytelników, ale szczególnie zapraszam uczniów klas 7-8. Można będzie wypożyczyć jedną książkę niespodziankę.

28.10.21 (czwartek) „Goście, goście… odwiedziny postaci z baśni i bajek”. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, ale w naszej szkole będzie on miał miejsce 29.10. 2021. Chętni uczniowie przebierają się za postać z bajki lub baśni. Osoby, które w tym dniu przyjdą przebrane do szkoły, będą zwolnione z pytania, a klasa, w której przebierze się 90% uczniów będzie również w tym dniu zwolniona z kartkówek. Zapraszam do przebrania również nauczycieli.

29.10. (piątek) zwieńczeniem Tygodnia Biblioteki Szkolnej będzie udział w
II Międzynarodowej Akcji Przerwa Na Czytanie. Bijemy rekord w czytaniu na przerwie!
Przynieś do szkoły książkę i czytaj na każdej przerwie! Zachęcam wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do włączenia się do akcji, bo czytanie jest super!

Ewa Wojtuś
nauczyciel bibliotekarz