REKRUT.

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

     10 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy widoczne w dekoracjach, kotylionach i przede wszystkim strojach. Wszystko dlatego, że od rana świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcemy bowiem pokazać, że także od młodego pokolenia zależy, jaką historię zbudujemy, bo przecież tworzy się ona także dzisiaj. Już o godz. 9 dzieci z najmłodszych klas odśpiewały znane pieśni patriotyczne m.in. „My, Pierwsza Brygada”. Występ został powtórzony w samo południe. O 10 i 13 dzięki naszym szkolnym radiowcom wysłuchaliśmy przez radiowęzeł prezentacji słowno-muzycznej poświęconej wolności, którą przygotowały klasy starsze. Dzięki niej mogliśmy odpowiedzieć sobie na ważne pytania: Czym jest wolność? Jak ją wykorzystać i odnaleźć przede wszystkim w sobie? Najważniejszym punktem świętowania było wspólne wykonanie Hymnu o godzinie 11:11. Z dumą odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Oddaliśmy tym samym cześć tym, którzy sprawili, że Polska stała się niepodległa. Umiejmy w tej niepodległości trwać, nie rezygnujmy z ideałów, marzeń i planów.

Opracowanie: Weronika WięckowskaTa strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Przeczytaj.

Akceptuję pliki cookies na stronie SP76