Szkoła Podstawowa nr 76

z Oddziałami Sportowymi
im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

Adres

ul. Wandy 13
53-320 Wrocław

Telefon

71 798 68 64

E-mail

sekretariat@sp76.wroclaw.pl

Facebook SP76
Szukaj
Close this search box.

Szkoła Podstawowa Nr 76 we Wrocławiu ma korzystną lokalizację. Znajduje się w centrum miasta na terenie dzielnicy Krzyki. Budynek szkoły mieści się jednak w bezpiecznym miejscu, przy spokojnej alejce, z dwustronnym pasem jezdni przedzielonym zielenią. Teren wokół szkoły jest terenem o ograniczonej ruchliwości do 30 km/godz. Przed szkołą od wielu lat zainstalowane są barierki ochronne uniemożliwiające wybieganie dzieci na ulicę.

Szkoła dysponuje szeroką bazą sportową oraz pełnym zapleczem sanitarnym.  Jesteśmy  w posiadaniu 3 nowoczesnych boisk: do piłki nożnej ze sztuczną trawą  wraz z oświetleniem, boiska z powierzchnią tartanową do piłki siatkowej oraz wielofunkcyjnego boiska tartanowego do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę siatkową oraz tenisa ziemnego.

Uczniowie korzystają z zewnętrznych obiektów sportowych takich jak: basen sportowy WKS Śląsk Wrocław przy ulicy Racławickiej, Lodowiska oraz innych obiektów należących do kompleksu Wrocławskiego Centrum Treningowego SPARTAN przy ulicy Spiskiej oraz Hallera.

Uczniowie z klas o profilach sportowych odbywają treningi piłki ręcznej w hali sportowej przy ulicy Saperów, piłki nożnej na stadionie sportowym  Młodzieżowego Centrum Sportu przy ulicy Sztabowej.

Nasza szkoła oferuje naukę języka angielskiego i niemieckiego. W klasach I – III zajęcia z języka angielskiego odbywają się w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Od klasy IV lekcje angielskiego odbywają się trzy razy w tygodniu w grupach uwzględniających poziom wiedzy i umiejętności uczniów.  Dodatkowo w klasie IV uczniowie rozpoczynają naukę języka niemieckiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.

Zajęcia językowe w klasach IV – VIII prowadzone są w gabinetach lekcyjnych dostosowanych do wieku uczniów i wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualnyW każdej sali znajduje się komputer z dostępem do Internetu. Gabinety wyposażone są w niezbędne pomoce naukowe  podręczniki, słowniki, plansze i plakaty edukacyjne, lektury w językach obcych oraz gry planszowe.

 

Skip to content