Szkoła Podstawowa nr 76

z Oddziałami Sportowymi
im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

Adres

ul. Wandy 13
53-320 Wrocław

Telefon

71 798 68 64

E-mail

sekretariat@sp76.wroclaw.pl

Facebook SP76
Szukaj
Close this search box.

tSamorząd uczniowski składa się z przedstawicieli klas IV, V, VI, VII i VIII. Przewodniczący samorządu zostaje powołany w demokratycznych wyborach, w których biorą udział wszyscy uczniowie szkoły. Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu, wtedy uczniowie mają możliwość przedstawiania oraz realizowania pomysłów wpływających bezpośrednio na funkcjonowanie szkoły. Z inicjatywy uczniów powstał radiowęzeł .

Wśród akcji samorządu uczniowskiego dużą popularnością cieszy się Dzień Kropki, obchodzony we wrześniu. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, dzięki małej Vashti, dowiedzieliśmy się, że każdy ma w sobie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko odnaleźć. W tym dniu każdy uczeń ma możliwość zaprezentowania swojego talentu, pokazania mocnych stron, a może nawet ich odkrycia. Kolejnym ważnym dla nas świętem jest Dzień Życzliwości, pozytywnych emocji oraz dobrych uczynków. Choć życzliwi jesteśmy dla siebie cały rok, w tym szczególnym dniu dzielimy się dobrem ze wszystkimi, nawet z zaprzyjaźnionymi paniami z naszego osiedla. Bawimy się także podczas Dnia Misia oraz Mikołajek. W czasie święta zakochanych funkcjonuje w szkole poczta walentynkowa. Każda uczennica lub uczeń, którzy chcą powiedzieć komuś coś miłego, mogą przygotować własnoręcznie wykonaną walentynkę i nadać ją za pośrednictwem szkolnej poczty walentynkowej.

Nasza praca to nie tylko zabawa, bierzemy udział w akcjach charytatywnych. Do najważniejszych należy Góra Grosza oraz Szlachetna Paczka. To wspaniałe uczucie być świadkiem integracji całej szkoły, uczniów, rodziców, nauczycieli na rzecz pomocy potrzebującym. Spotkanie z obdarowanymi jest zawsze pełne emocji i wzruszeń.

Nasza szkoła podjęła współpracę ze szkołą w Chinach polegającą na wymianie prac plastycznych oraz kartek z życzeniami. Dzięki temu uczniowie poznają nową kulturę i stają się ambasadorami polskiej szkoły .

Do głównych zadań samorządu uczniowskiego należy reprezentowanie szkoły podczas ważnych uroczystości państwowych, w tym uczestnictwo w poczcie sztandarowym, które jest dla uczniów niepowtarzalnym przeżyciem.

Łączymy zabawę z nauką oraz wskazujemy dobre przykłady zachowań, a także zachęcamy uczniów do brania spraw we własne ręce.

 

 

Skip to content