z Oddziałami Sportowymi

ul. Wandy 13

sekretariat@sp76.wroclaw.pl

Close this search box.

W dniach 4-7.07.2024 w Ostrowcu Świetokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu 14 latków. Z naszej szkoły reprezentowała nas 19 osobowa drużyna składająca się z uczniów klasy 7b, 7e i 8b. Rywalizowaliśmy w gronie 752 zawodników z 192 klubów, nasi pływacy reprezentujący barwy klubu WKS ŚLĄSK wywalczyli w ogólnej klasyfikacji 2 miejsce dzięki zdobyciu 4 srebrnych medali: Piotr Statkiewicz na 50m stylem dowolnym został wicemistrzem Polski, nasza sztafeta 4x200m stylem dowolnym i 4x100m stylem dowolnym wywalczyła srebrne medale w składzie: Martyna Berdechowska, Nela Nosal, Nadia Piątek i Aleksandra Jaworska. Sztafeta 4x100m stylem zmiennym również wywalczyła srebro w składzie: Klara Kęska, Nela Nosal, Nadia Piątek i Aleksandra Jaworska.
Dzięki bardzo wysokiemu poziomowi, który reprezentowali nasi zawodnicy i wywalczeniu finałów A i finałów B zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. W najlepszej 10 na poszczególnych dystansach znaleźli się: Maryna Berdechowska, Nela Nosal, Nadia Piątek, Aleksandra Jaworska, Klara Kęską, Mateusz Kosiatek, Igor Wereszczyński, Piotr Statkiewicz. Do finałów B zakwalifikowali się: Michalina Hartwig, Seweryn Kosenda, Jacek Lewandowski i Marcel Dębicki.
Były to bardzo dobre występy naszych podopiecznych z klas pływackich przy SP nr 76 pod kierunkiem trenerów: Anny Wereszczyńskiej, Piotra Dorady, Juriego Szyczkow i Mariusza Maciaszka.
Gratulujemy i życzymy udanych wakacji 💪